Můj čas na kafíčko

Mořské řasy omlazují pleť

Víte, že mořské řasy jsou úžasná kosmetika? Obsahují množství vitaminů, minerálů, aminokyselin a bílkovin, které vyživují pokožku. Třeba ve formě pleťových masek.

Přírodní poklad 

Mořské řasy jsou možná nejprospěšnější a nejhojněji dostupnou přírodní složkou pro péči o pleť. Jejich začlenění do běžné kosmetické rutiny je totiž stejně přínosné jako jejich zařazení do jídelníčku.

Některé druhy mořských řas regulují tvorbu kožního mazu, jiné snižují počet bakterií, podílejících se na tvorbě akné. Jde tedy o nesmírně efektivní protiútok proti nežádoucím pupínkům.

Podporují tvorbu kolagenu

Ale jsou tu i další přednosti, kterým se jistě bránit nebudete. Zelený poklad z moře je totiž bohatým zdrojem aminokyselin, které spolu s přítomnými přírodními antioxidanty, jako je např. vitamin C, výrazně podporují produkci kolagenu. A tím zpomalují stárnutí i tvorbu vrásek. Ale ani to není všechno.

Vyživující pleťové masky 

Mořské řasy pomáhají zklidnit zarudnutí u podrážděné a citlivé pleti a hojí zánětlivé procesy na kůži. Zároveň ochraňují před nepříznivými vnějšími vlivy tím, že na kůži vytvářejí obrannou bariéru. Mají detoxikační účinky, neboť odlupují odumřelé kožní buňky.

Nesporným pozitivem je i to, že uzamykají vlhkost v pokožce, čímž zajišťují neustálou hydrataci. Protože jsou na trhu k dostání i ve formě prášku, přidávejte je pravidelně do pleťových masek. Výsledky se dostaví brzy.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden