Můj muž přede mnou léta skrýval vážnou věc!

Podezřívala jsem manžela z nevěry, ale pravda byla ukrytá v jeho minulosti!

S některými lidmi žijeme dlouhá léta a netušíme, že ve své minulosti mají strašné tajemství, o kterém jsme se neměli dozvědět.

Po třiceti letech šťastného manželství jsem mohla svůj život hodnotit jako velmi podařený. Kamil, můj životní partner byl sice o deset let starší, ale tenhle věkový rozdíl nám nikdy nevadil. Vychovali jsme syna, ze kterého se stal úspěšný manažer, pracující v zahraničí.

Tam si také našel snoubenku. Často jsem si říkala, jaké jsem měla štěstí, zejména když jsem to srovnávala s některými svými kamarádkami. Pak ale přišel den, kdy se hodně věcí změnilo.

Podivná návštěva

Byla jsem tehdy sama doma, Kamil odjel za kamarádem z vojny na Moravu. Když někdo zazvonil u dveří, překvapilo mě to. Nikoho jsem nečekala. Za dveřmi stála starší žena. Nejprve jsem se domnívala, že se jedná o omyl, ale ona chtěla zavolat mého muže.

Ujistila se rovněž, že je původem z Děčína. Mrzelo jí, že se s ním neuvidí, protože po něm prý dost dlouho pátrala. Nechápala jsem, o co té ženě jde. Tvářila se dost zarputile a nevstřícně, a když jsem se zeptala, co Kamilovi chce, neodpověděla mi. Řekla mi jenom, ať mu vyřídím, že ho tu hledala Magda Válková.

On že prý bude vědět, o koho se jedná. Než se vrátil Kamil druhý den domů, měla jsem o čem přemýšlet. Hlavou se mi honily všelijaké myšlenky, včetně toho, že ona Magda je jeho bývalou nebo snad i současnou milenkou. Pravda byla ale někde úplně jinde.

Jméno ho šokovalo

Musela jsem se sama sebe ptát, jak bych reagovala, kdybych zjistila, že mě Kamil skutečně podvádí. Hned, jak další den přijel, měla jsem na jazyku spoustu otázek, ale dala jsem mu čas, aby se trochu aklimatizoval. Potom jsem se ho na rovinu zeptala, jestli zná nějakou Magdu Válkovou.

Sledovala jsem přitom, jak se na to jméno bude tvářit. Ani bych nemusela být dobrou psycholožkou, abych poznala, že to pro něho byla šokující slova. Kamil celý zbledl a potom dlouho mlčel. Já jsem tíživé ticho také nedokázala přerušit. Potom se mě manžel zeptal, odkud to jméno znám.

Řekla jsem mu o návštěvě oné neznámé ženy. Rovnou jsem se ho zeptala, jestli se jedná o jeho milenku. Odmítavě zavrtěl hlavou a potom se mi začal svěřovat s jednou dávnou historkou.

Jak to tehdy bylo

Všechno se odehrálo několik let předtím, než jsme se my dva poznali. Kamil tehdy chodil s Magdou, jednou bývalou spolužačkou ze střední školy. Přestěhoval se za ní do Děčína. Nevzali se, ale narodila se jim dcerka. Vztah ale nevydržel, takže Kamil od partnerky i dcerky odešel.

Ona to ale těžce nesla a vydala se za ním, aby se pokusila o smíření. Dcerku měla s sebou. Jak byla rozrušená, nezvládla řízení a s autem havarovala. Ona i dcerka na místě zemřely. Rodina té partnerky to kladla Kamilovi za vinu. On sám to také těžce nesl.

Přestěhoval se na jih Čech, kde jsme se později poznali. Ta žena, která k nám přišla na návštěvu, byla podle něho sestrou oné přítelkyně. Těžko říct, proč se nyní rozhodla Kamila vystopovat. Pravdou bylo, že už jsme o ní od té doby nic neslyšeli.

Změnilo to náš vztah

Z manželova vyprávění jsem měla rozporuplné pocity. Bylo to těžké, dívat se na muže, se kterým jsem tak dlouho a kterého mám ráda, jako na člověka, který přede mnou léta tajil osobní tragédii. Nedávala jsem mu za vinu to, co se tehdy stalo, spíš mě hodně mrzelo, že se mi s tím nikdy nesvěřil.

Rozuměla jsem tomu, že chtěl začít nový život. Náš vztah se od té doby dost změnil. Najednou jsme měli od sebe větší odstup. Na Kamilovi bylo vidět, že ho to všechno zaskočilo a po letech znovu tou nešťastnou událostí trpí.

Já si od té doby říkám, že třeba má i jiná tajemství a proto se chovám trochu odtažitě. Na druhou stranu ale nemůžu zahodit ty dlouhé společné roky – a vlastně k tomu ani nemám žádný rozumný důvod.

Anna B. (60), Třeboň

reklama
reklama

Komentáře