Multimilionář Onassis nikdy Jacquelině Kennedy prezidenta nenahradil!

Znala řeckého magnáta už z dřívějška, ale tehdy jí vadila jeho arogance.

Svojí druhou svatbou si Jacqueline Kennedy (†64) pomohla hlavně k penězům. Štěstí u bohatého magnáta Aristotela Onassise (†69) příliš mnoho nenašla.

Narodila se jako Jacqueline Bouiver a své příjmení v dospělosti dvakrát změnila. Do dějin se nejvíc zapsala jako první dáma Spojených států, ale jak všichni víme, tento zásadní vztah jejího života skončil tragicky: atentátem na jejího muže, prezidenta Johna Fitzgeralda Kennedyho (†46). Pět let po smrti manžela se provdala znovu.

Před Johnem měla víc milenců!

Možná nevíte, že než si Jacqueline vzala Kennedyho, byla už jednou zasnoubená s jedním burzovním makléřem. Ten jí nabídl manželství hned po měsíci chození.

Zasnoubení vydrželo ale jen čtvrt roku, protože dotyčný makléř připadal ambiciózní mladé ženě nudný a nedospělý. Ona sama rozhodně nebyla žádnou domácí puťkou.

Slavný spisovatel Truman Capote (†59), který byl jejím důvěrníkem, později prozradil, že o nevinnost přišla Jackie cílevědomě ve výtahu se synem jednoho spisovatele. Než začala intimně žít s budoucím americkým prezidentem, měla nejméně pět dalších milenců.

Přitom Johna Fitzgeralda nejprve odmítala, vadila jí jeho pověst nevěrníka. Nechala se ale přemluvit a na slavnou svatbu jim přišlo dva tisíce hostů.

Manželství bylo problematické. Kennedyovým se narodily celkem čtyři děti, ale přežily pouze dvě. John onu pověst záletného muže pravidelně potvrzoval.

V listopadu 1963 ho ale připravil o život atentátník. Jackie byla přímým svědkem jeho smrti. Šaty, které měla na sobě, byly potřísněné od krve, ale ona si je schválně nechala, aby prý každý viděl, co jejímu manželovi udělali.

Příbuzní Řeka ji označovali za zlatokopku.

Američané jí druhý sňatek vyčítali!

Po smrti Johna se Jackie stáhla do ústraní, věnovala se dětem a podporovala svého švagra Roberta v jeho snaze stát se prezidentem.

Pak ale atentátníci zabili i jeho a bývalá první dáma se dala dohromady s řeckým magnátem Aristotelem Onassisem.

Znala ho už z dřívějška, ještě když byla součástí prezidentského páru.

Řecký magnát totiž pozval Johna a Jackie na svoji jachtu.

Tehdy jí připadal nesympatický a vadila jí jeho arogance a sebestřednost.

Namyšlený boháč navrhl Jackie schůzku a protože nebyl zvyklý prohrávat, dosáhl nakonec svého. Prezidentská vdova u něho, jak sama přiznala, hledala hlavně pocit zázemí a bezpečí.

Onassis, který kdysi začínal svoji úspěšnou cestu s pouhými 250 dolary v kapse, získal první milión dříve, než mu bylo třicet. Po válce se oženil s dcerou jednoho z největších řeckých rejdařů – sám v té době už vlastnil řadu lodí.

Manželství mu vydrželo dvanáct let a po rozvodu si žena vzala Aristotelova největšího konkurenta. Pro Američany, kteří Jackie velmi uctívali, byl její nový vztah a následné manželství silným zklamáním. Jeden řecký novinář prohlásil, že Onassis sundal ikonu ze stěny a hodil ji na postel.

Američané druhého manžela Jackie jen těžko odpouštěli.

Smířili se jen na poslední dva roky

Příliš mnoho štěstí po boku druhého manžela ale Jacqueline nenašla. Prvotní vášeň rychle vyprchala a zůstalo napětí a odcizení. Jackie naplno využívala finanční možnosti manžela a posílala mu vysoké účty, což jí vyčítali všichni Aristotelovi příbuzní.

Ani řecký boháč navíc nepatřil k mužům, kteří by se mohli chlubit věrností. Rozvod byl skoro na spadnutí, ale v roce 1973 zahynul Onassisův syn. Tahle tragédie pár znovu sblížila a odluka se proto nekonala.

Aristotelovi ale už nezbývalo moc života, o dva roky později podlehl infarktu. Magnát cítil, že se blíží jeho konec a údajně prý řekl: „Kdyby tak smrt šla podplatit.“ Nic takového ale možné není a tak se dvanáct let od atentátu v Dallasu stala Jacqueline podruhé vdovou. Do třetího manželství už pak nikdy nevstoupila.

Prvního manžela jí zabil atentátník.

O dědictví musela svést právní bitvu!

Po smrti druhého manžela získala Jacqueline dědictví ve výši 26 milionů dolarů. Stálo jí to těžké soudní boje s Onassisovými příbuznými, kteří jí označili za zlatokopku. Vrátila se do Spojených států a pracovala jako redaktorka.

Ještě jednu lásku přece jenom našla. V roce 1985 začala žít s jedním obchodníkem s diamanty. Aristotela Onassise přežila o 19 let. Začátkem roku 1994 u ní lékaři objevili rakovinu lymfatických žláz. Ta ji po čtyřech měsících také zabila.

reklama
reklama

Komentáře