Musí řešit těžkou finanční krizi!

Těžké chvíle v současné době prožívá herec Jan Čenský (59). Musí živit nejen sebe, ale i svou ženu Danu (55), která ztratila svůj dosavadní příjem.

U Čenských tak nastaly krušné časy a všichni si museli utáhnout opasky. Pro herce je to naprosto nová situace, s níž je třeba se popasovat. Nikdy totiž podobné potíže řešit nemusel, o práci neměl nouzi a rodinná kasa bývala stále plná.

Dovolená letos nebude 

Na nějaké letní radovánky může herec rovnou zapomenout. „Budu muset vydělávat, abych měl na složenky. Musím se totiž starat nejen o sebe, ale i o své blízké,“ uvedl herec, a potvrdil tak nepřímo spekulace kolem krachu podnikání své ženy. Za finančními problémy tak stojí podle všeho souhra několika nešťastných okolností. První velkou čárou přes rozpočet byla nepochybně nucená koronavirová přestávka, kdy herec zůstal čtvrt roku bez příjmů, a tou druhou pak neprosperující podnikání jeho ženy. Ta měla obchod s textilem, který ale už před dvěma roky údajně bojoval o přežití.

Sponzoruje svého syna

Podle živnostenského rejstříku ukončila paní Dana činnost v prodejně začátkem července. V místě, kde prodávala textil, dnes stojí firma nabízející dřevěné podlahy. Ačkoli o bližších okolnostech Čenský nechce mluvit a vše zapírá, podle katastru nemovitostí mu patří nedávno zakoupený řadový dům v pražských Záběhlicích, který ovšem nepořídil pro sebe. Jeho cena se pohybuje v řádu několika milionů korun a podle jména na zvonku zde bydlí Čenského syn Matyáš (30) se svou přítelkyní. Je evidentní, že na příjmech herce je závislá celá jeho rodina, což mu na klidu rozhodně nepřidává. A to je před důchodem.

reklama
reklama

Komentáře