Na imunitu platí šišák

Pokud potřebujete posílit imunitu a nabrat nové síly, je šišák bajkalský pro vás tím pravým.

Jedná se totiž o velmi silný antioxidant. V čínské medicíně se tradičně využívá k očistě organismu a posílení imunity a pomáhá i v případě zánětů jater, ledvin a slinivky.

Co všechno umí

Šišák toho umí, ale mnohem mnohem víc. Díky tomu, že celkově zvyšuje obranyschopnost organismu, je vhodnou bylinou pro prevenci v období chřipek. Uvádí se, že zabírá i v případech, kdy selhávají klasická antibiotika, protože na něj bakterie nevykazují rezistenci.

Tlumí a léčí záněty průdušek, hlasivek, zejména čaj ze šišáku výborně zabírá na snížení horečky, protože vyvolává silné pocení. Velmi účinný je v případě opakujících se zánětů uší. Tinkturu můžete používat jak vnitřně, tak k výtěrům.

Zklidňuje rovněž při neuróze obdobně jako sedativum, působí i proti psychickému vyčerpání a stresu. Dokáže harmonizovat krevní tlak, zejména v případě jeho vysokých hodnot, tlumí srdeční arytmie, snižuje hladinu cholesterolu, vyrovnává činnost štítné žlázy a žlučníku.

Snižuje také intenzitu alergických reakcí, jako jsou astma, senná rýma a ekzém.

Jak ho užívat

Nejlepší je tinktura. Užívá se 4-6 týdnů, pak by mělo dojít ke zlepšení, případně odstranění příčin nemoci. Znovu se dá nasadit asi po 10 dnech. Nejčastěji se ale používá odvar ze šišáku, který se připraví ze dvou až tří kávových lžiček najemno rozdrceného kořenu a tři čtvrtě litru vody, vaří se zhruba pět minut.

reklama
reklama

Komentáře