Na komáry a klíšťata bez chemie

Léto je doba setkání s přáteli a zahradního grilování, na kterou se těšíme všichni. Bohužel nám tyto pohodové chvíle dokáže pěkně znepříjemnit dotěrný hmyz. My víme, jak s ním hravě zatočíte.

Nejen venku, ale i v našich domovech nám krásné letní chvíle dokáže značně otrávit dotěrný hmyz. Televizní reklamy nás bombardují zdánlivě osvědčenými přípravky za nemalé ceny. Mnohdy však zjistíme, že to byly zcela vyhozené peníze.

Skořice hravě vyžene mravence.

Poradíme si sami Přitom je tolik způsobů, jak s nezvanými hosty zatočit vlastními silami a šetrnou přírodní cestou. A navíc ušetříme. Když obětujeme tu malou trošku práce, kterou s tím budeme mít, zjistíme, že doma vyrobené repelenty nás vyjdou na zlomek ceny těch koupených.

Zapojme bylinky Když nasypeme na parapet, či podél oken, nebo do rohu místnosti hřebíček, skořici nebo badyán, budeme mít od mravenců pokoj.

Když do oken postavíme truhlíky osázené rozmarýnem, mátou nebo levandulí, komáři si k nám netroufnou. Klid letního dne dokáže narušit i obyčejné bzučení much. Vyzrajeme na ně s pomocí bazalky. Stačí mít v místnosti květináček s touto aromatickou bylinkou.

Bylinky za oknem zapudí komáry.

reklama
reklama