Moje šťastná hvězda

Na migrénu přírodní cestou

Není to jen obyčejná bolest hlavy. Migréna nás dokáže potrápit klidně i několik dní v kuse. Jak s ní zatočit?

Bolest může způsobit stres, spěch, dlouhodobě nekvalitní spánek a také například pach nebo nachlazení. Migréna většinou sama od sebe nezmizí, a proto je zapotřebí jí k tomu pomoci.

Najděte ty správné body

Mnohým lidem stačí pouhé stlačování spánků k tomu, aby bolest mírně opadla. Ale účinná jsou i jiná místa. Jedním z nich je i to, které leží na kosti mezi obočím, v prohlubni, kde končí nos.

Když na tomto místě zatlačíte ukazováčkem, začne tělo produkovat endorfi ny, které tlumí nepřeberné množství bolestí, tudíž i hlavy. Dalším bodem, na který byste měli tlačit, je místo mezi horním rtem a okrajem nosu.

To poslední hledejte mezi palcem a ukazováčkem u ruky. Jakmile najdete to správné místo, bolest hlavy ustoupí.

Vyrobte si mátový olej

Vmasírujte si pár kapek na spánky. Příjemně vás ochladí, navodí pocit příjemné únavy a zároveň utlumí bolest. Spánky si potírejte několikrát denně. A jak si olej vyrobíte?

Připravte si svazek čerstvé máty, 500 ml olivového oleje a uzavíratelnou sklenici o objemu 1 litr. Mátu propláchněte a nastříhejte nebo nasekejte. Zpracujte takové množství, aby se vešlo zhruba do poloviny uzavíratelné nádoby.

Bylinu pak zalijte olejem, a to tak, aby byla celá ponořená. Nádobu uzavřete a ponořte ji na půl hodiny do vodní lázně o teplotě 60 stupňů Celsia. Pak sklenici vyndejte a nechte na teplém a stinném místě týden macerovat. Olej přeceďte.

Vrbová kůra

Velmi účinné jsou tinktura anebo čaj z vrbové kůry. Obsahují totiž sloučeniny kyseliny salicylové, které tlumí bolesti. Tinkturu si připravíte tak, že jeden díl vrbové kůry zalijete pěti díly vysokoprocentního alkoholu, nejlépe čtyřicetiprocentního.

Louhujte čtrnáct dní na temném a stinném místě v uzavíratelné skleněné láhvi. Tinkturu musíte přefi ltrovat přes jemné plátýnko, nejlépe hned dvakrát. Užívejte dvacet pět kapek třikrát denně.

Kapky uchovávejte v lednici, vydrží vám klidně i déle než rok. A jak si vyrobit vrbový odvar? Jednu až dvě lžičky čerstvé nebo sušené vrbové kůry zalijte 200 ml vroucí vody a nechte patnáct minut louhovat. Následně čaj po doušcích vypijte.

Vsaďte na borůvky

Jestliže nemáte k dispozici čerstvé borůvky, tak použijte alespoň sušené. Mraženým se raději vyhněte, těm už příliš léčivých účinků nezbývá.

Zalijte hrst borůvek litrem vroucí vody a nechte deset minut louhovat. Pak čaj přeceďte a vypijte. Borůvky účinně odbourávají napětí v hlavě a při migréně uleví.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden