Na obličej hlavně jemně!

Chloupky v obličeji se asi nelíbí nikomu a mohou se objevit nejen kolem obočí a rtů či na bradě, ale i na tvářích nebo čele.

Zbavit se jich můžete různými způsoby. Je-li jich málo, stačí pinzeta, ačkoli vytržení může být bolestivé. Není to však jediná možnost.

Když pinzeta nestačí

Je-li chloupků více, zvolte raději jiný, šetrnější způsob. Vybrat si můžete například depilační krémy nebo pěny, které jsou vhodné pro depilaci větších ploch. Vyberte si takové, které mají zklidňující složení a jsou vhodné pro citlivou pokožku.

Naneste tenkou vrstvu přípravku na pokožku v oblasti, kterou chcete depilovat, a nechte ji asi 10 minut působit. Potom ji jednoduše smyjte vlažnou vodou.

Pinzeta zachytí i ty nejjemnější a nejmenší chloupky.

Jak na cukrovou pastu

Směs zahřejte na tělesnou teplotu, naneste na suchou pokožku a rozetřete ji proti směru růstu chloupků do tenké vrstvy. Nechte pár vteřin působit a pak rychle strhněte po směru růstu chloupků. Můžete také zkusit voskové pásky určené pro použití na obličej.

Ty se hodí na odstranění chloupků, dlouhých minimálně 3 milimetry. Pásek se aplikuje na suchou pokožku. Nahřejte ho několik vteřin v dlaních, pak přiložte voskovou stranou na pokožku a rychle strhněte proti směru růstu chloupků.

Následné ošetření

Po každé depilaci v obličeji, ať už jakýmkoli způsobem, nezapomeňte pokožku zklidnit. Naneste na ni zklidňující tonikum nebo pleťovou vodu, které pleť ochrání před podrážděním a zarudnutím. Pokud je vaše pokožka opravdu zarudlá, funguje nejlépe studený obklad, který podrážděné místo zklidní.

reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden

reklama