Na Popelčiny šaty se nesahá!

Místo plánované motorky dostala koně Juráška. Místo na diskotéce tančila na královském plesu. Tak vznikala nejslavnější pohádka.

Stala se nejslavnější filmovou Barunkou. Natočila desítky filmových i televizních rolí. Zažívala nekonečný potlesk na konci vyprodaných divadelních představení. Přesto asi většina z nás bude vždycky Libuši Šafránkovou vnímat jako hlavní hrdinku pohádky Tři oříšky pro Popelku.

 

Asi by bylo hodně divné, kdyby se Libuše Šafránková (*1953) živila něčím jiným než uměním. Vždyť múzy si u nich doma vždycky podávaly dveře. Babička, milovnice oper a operet, zasvěcovala svou malou vnučku do tajů krásné vážné hudby.

Tatínek měl kromě povinností ve škole na starosti i hru na varhany v místním kostele. Maminka zase uměla navrhovat princeznovsky krásné šaty, a proto učila na oděvní průmyslovce.

Malá Libuška záhy

Zbývá vám 90% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden