Na přebytečná kila zaútočte ananasem

Na ananasu si jako první pochutnávali indiáni z Ameriky. Do Evropy ho poprvé přivezl Kryštof Kolumbus, společně s bramborami, kukuřicí, rajčaty a paprikou.

Ananas je plný vody, je v něm ale zároveň plno vitamínů (A, B1, B2, E, C) a přírodního cukru, obsahuje sacharidy, vlákniny, bílkoviny a minerální látky, jako je draslík, vápník, železo a fosfor. Bolí vás břicho a máte průjem? Pomůže vám ananas. Dokáže totiž optimálně regulovat činnost střev. Pokud vás zlobí slinivka, pomůže vám také. Je dobrou prevencí proti infarktu a výrazně podpoří vaší dietu. Společně s melounem je nejlepším pomocníkem v boji proti přebytečným kilogramům.

Přírodní anabolikum

Ananas je pomocníkem při tvorbě svalové hmoty a zlepšení fyzické výkonnosti, někdy je proto nazýván "přírodním anabolikem". Pomáhá i při obnově tkání, stává se proto léčebným prostředkem při artritidě kloubů a problémech pohybového aparátu. Jeho pravidelná konzumace je výbornou prevencí proti svalové ochablosti a kloubních potížích. Ananas brání nadměrnému zadržování vody v těle a stimuluje její vylučování, zabraňuje otokům tkání. Jeho schopnost detoxikace a odvodňování ho činí ideální součástí čistících kůr a prevencí civilizačních chorob, jako jsou rakovina a arterioskleróza.

Pozor, ananas leptá!

Ananas mírně dráždí pokožku, pokud vám ananasová šťáva ukápne do oka, ihned si ho vypláchněte. Díky této své schopnosti dokáže působit proti stařeckým pihám nebo skvrnám na kůži. Aby vás nedráždil a nepálil vás v ústech, kombinujte jej nejlépe s banánem, jablkem a medem. V  přírodním stavu je ananas skvělý v kompotech, pohárech, pudincích a dortech. Vyrábí se z něho také řada lihovin.

.

reklama
reklama