Můj čas na kafíčko

Na slovíčko o zinku

Zinek ovlivňuje prakticky vše, co se váže k našemu tělu, počínaje zrakem přes čich a pokožku až po metabolismus.

Jde o velmi důležitý a nepostradatelný prvek. V těle ho máme 2 až 3 gramy. Jde o esenciální materiál, v těle se neukládá, a proto je potřeba jej doplňovat. Přirozeně se tak děje správnou životosprávou.

Zinková mast pomáhá i při hojení popálenin.

Proč je důležitý?

Zinek přispívá ke správnému fungování metabolismu, je důležitý pro plodnost i reprodukci. Udržuje ve správné kondici kosti, pleť, pokožku, vlasy i nehty, proto na něj myslí i kosmetický průmysl.

Zinek napomáhá k hojení ran, vrací chuť jídlu, přispívá v těle k udržování správné hladiny testosteronu. Podporuje růst a pomáhá také při léčbě psychických potíží.

Máte v těle zinek v dostatečné míře?

Pravděpodobnost, že budete mít v těle nedostatek zinku, je malá. Mezi některé signály, že tomu tak je, patří nechutenství, větší ztráta vlasů, bezdůvodný úbytek váhy, impotence, špatné hojení ran, ale i mentální letargie.

Pokud vás trápí hned několik z uvedených příznaků, je na čase zařadit do jídelníčku makrely, sledě, játra a vejce. Anebo vybrat vhodný doplněk stravy a zinek dodat tělu zvenčí v jiné formě, např. kapslí.

Domácí zinková mast skvěle hojí

Pro její přípravu budete potřebovat 3 suroviny, které pořídíte v obchodech s produkty pro výrobu domácí kosmetiky a drogerie. Smíchejte v misce 40 g másla a 45 g olivového oleje. Přidejte 15 g oxidu zinečnatého.

Oxid zinečnatý vmíchejte jako poslední, opatrně, abyste jej nevdechla. V uzavřené dóze uchovávejte mastičku v chladu a používejte ji na drobná poranění. Uvidíte, jak rychle se zhojí.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden