Na Vesničku střediskovou prý neměl?

hereckou kariéru začal v krejčovské dílně svého otce. hrál si tady na faráře

Marián Labuda (†73), herec malého vzrůstu, ale velkého talentu rád říkal: „Na sudičky kašlu! Všechno je štěstí!“ To mu přineslo nesmrtelnou roli a málem Oscara.

Nízký vzrůst, což by většina herců považovala za handicap, dokázal Labuda přeměnit na jedno ze svých hlavních poznávacích znamení. Zábavným společníkem byl nejen na plátně, ale i v soukromí, jen měl strach, aby svou profesi dokázal opustit včas, než mu, jak říkal, „odejde herectví“.

To se ale nestalo, skvělým umělcem zůstal až do poslední chvíle. Marián se narodil se v den výročí vzniku samostatného Československa v Hontianských Němcích.

Tohoto data si jaksepatří cenil a rád si představoval, že jeho narozeniny slaví celá republika. Jeho otec byl krejčí a právě v otcově krejčovské dílně si v mlžném oparu kouřící žehličky jako dítě rád hrával na faráře. Jako by už tehdy tušil, že

Zbývá vám 85% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden