Nabídku k sňatku dostala Olga Matušková nečekaně!

„Přijeli jsme z vystoupení. Najednou si Waldemar vlezl za bar. Udělali si ticho a řekl, že by chtěl všem přítomným něco říct. A pak mě požádal o ruku.“

Chtěla studovat biologii a o kariéře zpěvačky vůbec neuvažovala. Svého snu se pak Olga Matušková (72) vzdala a zpívání ji nakonec přivedlo k osudovému muži jejího života, legendárnímu Waldemaru Matuškovi (†76).

K rozmazlovaným holčičkám měla Olga Matušková (72) hodně daleko. Tehdy se ještě jmenovala Blechová a na princezny si rozhodně nehrála. Měla staršího bratra, což dost ovlivňovalo její život. „Byla jsem jako kluk. Všechny tepláky, boty, trička, bundy jsem po bráchovi ráda nosila,“ konstatovala.

V dětství by jí bývalo nenapadlo, že se stane zpěvačkou. Její cíle byly jasné. Milovala biologii. Vyrůstala v Liberci, kde je skvělá zoologická i botanická zahrada.

V době dospívání tam Olga často chodila. Dá se říct, že prázdniny trávila právě tam. „Nikdy jsem nechtěla nikam jet, protože jsem tam chtěla pracovat,“ popisovala. „Dali mi pásku, napsali tam ´Bleška´a dostávala jsem korunu na hodinu. Pracovala jsem na všech rajonech, čistila jsem

Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
Staňte se členem Premium sekce
VIP
Exkluzivní články každý den! Vždy zaručený výběr jen toho nejlepšího a jedinečného čtení!
Výhody
20% SLEVA na všechny knihy z naší knižní produkce
Dárky
Zdarma roční předplatné elektronické verze jednoho z našich časopisů

Komentáře