Nabijte tělo znovu energií

Cítíte se unaveně, vyčerpaně, chybí vám energie? Pak vaše tělo potřebuje detox.

Detoxikace není pouze o hubnutí, ale o očištění a ozdravení. A hubnutí jako takové je příjemným vedlejším efektem Pokud navíc detox zařadíte do své životosprávy pravidelně, třeba dvakrát za rok, nehrozí vám ani jojo efekt.

Upravte jídelníček

Ten je potřeba sestavit z lehce stravitelných potravin, které mají dostatek vitaminů, vlákniny a nezatěžují organismus. Sezona nahrává červené řepě nebo třeba ořechům. Posnídat tak můžete bílý jogurt s vlašskými ořechy oslazený medem. Jezte každé 3 až 4 hodiny a nezapomínejte na svačiny.

Zásady pitného režimu

V průběhu detoxikace byste měla zvýšit příjem tekutin. Je to proto, aby sama očista těla probíhala správně a toxiny se mohly dobře odplavovat. Na jeden kilogram váhy byste měla vypít denně asi 40 ml vody. Kromě klasické pramenité vody jsou dobrou volbou bylinkové čaje a čerstvé ovocné či zeleninové šťávy.

Potravinové doplňky: ano nebo ne?

Odborníci doporučují užívat tyto doplňky až po celkové očistě, kdy jsou stěny a klky tenkého střeva dostatečně očištěny, prokrveny a připraveny na vstřebávání účinných látek do krevního oběhu.

Jak dlouho

Pokud to zvládnete, zkuste tři dny. Zpočátku se nedoporučuje déle, zvlášť pokud nejste na detoxikaci zvyklá.

reklama
reklama

Komentáře