Naďa Urbánková: VYSNILA SI SVOU POSLEDNÍ CESTU!

Začala si víc vážit lidí okolo sebe

Když ztratila NAĎA URBÁNKOVÁ (78) domov, ve kterém byla zvyklá žít po boku své lásky, a zničehonic neměla kam jinam jít, zjistila, že už nikdy nic takového nechce zažít. Proto začala plánovat. A že má odvážné plány!

Za posledních deset let Urbánková poznala, co je skutečné peklo na zemi. Nejdříve zažila dramatický rozchod. Za svým přítelem se totiž odstěhovala do Švýcarska a začali spolu podnikat. Ale nějak jim to ne jsem pana opata, až ten okamžik přijde, aby mě vystrojili, aby tam hrála kapela, aby mě vezli koně,“ popisuje to, jak chce, aby její pohřeb vypadal. Smrti se prý rozhodně nebojí, bere to jako událost, kterou jednou zažijeme všichni. Navíc poté, co prodělala rakovinu, se naučila radovat se z každé maličkosti a především z blízkosti přátel a rodiny, hlavně své dcery JANY FABIÁNOVÉ (38). Protože to byli právě oni, kdo jí v nejtěžších chvílích pomáhal. vyšlo a Urbánková se musela ze Švýcarska stěhovat zpátky do Česka. Navíc se dodnes se svým bývalým manželem soudí, kdo bude dlužné miliony z podnikání platit. A aby toho nebylo málo, prodělala rakovinu prsu. Sice nad ní před sedmi lety zvítězila, ovšem nikde není psáno, že by se nemohla vrátit. Proto herečka myslí i na zadní vrátka. A tak se rozhodla, že si naplánuje vlastní pohřeb. Že je to morbid ní? Ale vůbec ne! Urbánková není první ani poslední celebritou, která si plánuje své poslední rozloučení. Herečka CHANTAL POULLAIN (60) je například jednou z nich.

Chantal Poullain

Smrti se nebojí

„Doufám, že hrob, který si stále platím, se mě dočká. Já se netajím svým věkem, léta běží, to je světská spravedlnost,“ říká. Naďa „Hrob si platím v Želivě, je to krásné místo... Poprosila jsem pana opata, až ten okamžik přijde, aby mě vystrojili, aby tam hrála kapela, aby mě vezli koně,“ popisuje to, jak chce, aby její pohřeb vypadal. Smrti se prý rozhodně nebojí, bere to jako událost, kterou jednou zažijeme všichni. Navíc poté, co prodělala rakovinu, se naučila radovat se z každé maličkosti a především z blízkosti přátel a rodiny, hlavně své dcery JANY FABIÁNOVÉ (38). Protože to byli právě oni, kdo jí v nejtěžších chvílích pomáhal.

Odvděčuje se vařením

A vděk za pomoc, kterou jí její blízcí a přátelé poskytovali a stále poskytují, se rozhodla oplatit netradičním způsobem. Začala jim vyvařovat. Do jejího oblíbeného kláštera v Želivě, který pravidelně navštěvuje, často nosí švestkové knedlíky, řízky nebo guláš. A tak v Želivu na Vysočině, kde Naďa bydlí, mají z jejího kuchařského umění skutečnou radost. Tak dobrou kuchařku tu prý snad ještě neměli. .

reklama
reklama

Komentáře