Nadání měl po otci

Nikdy neztratil smysl pro humor. FRANTIŠEK FILIPOVSKÝ (†86) byl sice malý vzrůstem, ale velký duchem. Měl talent od boha, ale v osobním životě zpočátku poněkud strádal.

Vždycky hrál jen samé vedlejší úlohy, přesto v každé zazářil. Díky svému výraznému hlasu a divoké gestikulaci byl snadno zapamatovatelný. František Filipovský (†86) se však neproslavil žádnou svou rolí tak jako dabováním významné osobnosti francouzského filmu Louise de Funèse (†68).

Ten se proslavil zejména rolí četníka Cruchota v nesmrtelných komediích Četník ze Saint Tropez či Četník se žení. Právě díky Funèsovi se Filipovský stal králem českého dabingu. Zatímco v herecké profesi zářil, v soukromém životě mu

Zbývá vám 79% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS.
Letní sleva!
Namísto obvyklých 20 Kč stojí nyní odemknutí článku pouhých 9 Kč! Kód k odemknutí článku, který od nás obratem obdržíte, můžete také zcela zdarma poslat svojí kamarádce a potěšit ji v letních měsících pohodovým čtením. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 900 10 09. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9001009 je 9 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden