Nakonec je z nás rodina

Otec mé dcery si mě znovu našel po patnácti letech. Když jsem jeho hlas opět uslyšela v telefonu, na okamžik se mi zastavilo srdce.

Bylo mi tenkrát skoro třicet let. Pomalu jsem začínala panikařit, že zůstanu sama. Hledala jsem nějakého partnera snad na každém rohu, ale správní chlapi jako kdyby došli. Pak jsem potkala Marka a zamilovala se až po uši.

Zmizel bůhví kam

Věřila jsem, že Marek je tím pravým partnerem pro život. Vydrželo nám to dva měsíce. Potom se můj přítel najednou vytratil z mého života. Jednoho dne mi prostě oznámil, že odjíždí dlouhodobě do ciziny. Cítila jsem hrozné zklamání, ale rozhodla jsem se zachovat si hrdost.

Už jsem s ním nehodlala nikdy komunikovat. Po jeho odjezdu jsem však zjistila, že jsem v jiném stavu. Kdo je otcem, bylo jasné. Změnila jsem názor a chtěla Marka vyhledat, ať byl kdekoliv. Jenže jeho stopa se ztratila někde v Austrálii.

Těšila jsem se na roli matky

I vzhledem ke svému věku jsem se rozhodla, že si dítě nechám. Rodiče mi do toho nijak nemluvili, rozvedli se před pár lety a moc jsem se s nimi nevídala. Věděla jsem, že to jako svobodná matka budu mít těžké, ale upřela jsem na miminko všechnu svoji pozornost.

Telefonát

Dcera Adélka se narodila přesně ve stanoveném termínu. Když pak vyrůstala a ptala se na tátu, říkala jsem jí pravdu: že se ztratil někde ve světě. A pak přišlo něco, s čím jsem už nikdy nepočítala. Stalo se to krátce poté, co dcera oslavila své patnácté narozeniny. Přijala jsem hovor z neznámého čísla – a znovu uslyšela Markův hlas!

Šťastná rodina

Nejprve jsem byla v šoku, pak jsem se dojetím rozplakala a pláč vystřídala zloba. Marek se vrátil do Česka a chtěl mě vidět. O existenci své dcery neměl vůbec tušení. Souhlasila jsem se setkáním. Chtěla jsem tam vzít i Adélku, ale pak jsem se rozhodla jednat postupně.

Nikdy nezapomenu na výraz v Markově tváři, když jsem mu fotku naší dcery ukázala. A navždy si budu pamatovat i den, kdy ti dva stanuli poprvé tváří v tvář! Slzy mi při tom vstupují do očí i dnes, dvacet let poté, co jsme se dali dohromady a jsme konečně opravdovou rodinou.

Monika J. (51), Zlín

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden