Nakopněte svoji paměť

Potřebujete posílit pamět a lépe se soustředit? Než sáhnete po lécích z lékárny, vyzkoušejte přírodní pomocníky, kteří vám prokážou stejnou službu.


Na paměť a soustředění jsou nejlepší bylinky. Ale víte, po kterých sáhnout? 


Bakopa drobnolistá


Velmi účinné jsou doplňky stravy, které obsahují výtažek z bakopy drobnolisté, která je používána v alternativní indické medicíně. Bylinka obsahuje alkaloidy a soponiny, jež mají příznivý vliv na náš mozek. 


Ginkgo biloba rozšiřuje cévy


Obdobnou službu vám prokáže i jinan dvoulaločnatý neboli ginkgo biloba. Nejléčivější jsou z této zázračné byliny její listy. Díky tomu, že dokážou rozšiřovat cévy, jsou účinné proti řadě nemocí, zejména umějí zlepšovat průtok krve cévami. 


Klanopraška čínská


Oblíbenou bylinkou na paměť a koncentraci je i klanopraška čínská, která se hojně využívá v čínské medicíně. Navíc zlepšuje duševní i fyzickou aktivitu a snižuje únavu. 


Pupečník neboli gotu kola


Případně lze použít i pupečník asijský, známý také pod názvem gotu kola. Podporuje koncentraci a harmonizuje práci mozkových hemisfér. Pomůže vám překonat stres a snížit hladinu cholesterolu v krvi. 


Ženšen je všestranným pomocníkem


Nesmíme však zapomenout ani na ženšen, který je tradičně využíván především v Asii a Severní Americe. Ženšen posiluje nejen paměť, pozitivně působí taktéž při léčbě nádorů a metastáz. Ne nadarmo se o něm proto říká, že je skutečným všelékem.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden