Napadl nás cizí pes

Jsem velká pejskařka a milovnice čtyřnohých kamarádů. Ale myslím si, že někteří lidé by psy vůbec chovat neměli. Pak by se to nemuselo stát.

Rex vesele vrtí ocáskem a jeho očička jsou už zase jasná a veselá. Ale ještě nedávno to byla jen kulička plná neštěstí a smutku. Můj milovaný pejsek je ale bojovník. Nakonec i mě ubránil.

Žádný extra šampión

Můj pejsek je takový roztomilý kříženec. Vzala jsem si ho před pěti lety z útulku, když mi odešel Alex. I když jsem původně říkala, že už v životě žádného pejska nechci. Ale děti už jsou z domu, jsem rozvedená a samotné mi bylo smutno. A tak jsem se vypravila do útulku.

A s Rexíkem to byla oboustranná láska na první pohled. Rexík byl odložené štěňátko. A i když jsem ho samozřejmě na jedné straně dost rozmazlovala, poslouchat musel. Začali jsme chodit na výcvik do psí školky. Zkrátka nám spolu bylo moc hezky. Jsem už v důchodu, a tak jsme se od sebe vlastně ani nehnuli.

Otřesný zážitek

Při jedné naší ranní procházce si Rexík vesele poskakoval v trávě a já se snažila s ním držet krok. Bylo krásné letní ráno, sluníčko hřálo a ptáčci vesele zpívali. Najednou se odkudsi přihnal velký černý pes a začal na mě skákat.

Hned jsem poznala, že není zrovna v dobré náladě a nemá v úmyslu si se mnou hrát. Ještě horší bylo to, že se Rex plnou parou vrhl do mé záchrany. Štěkal a dorážel na neobytného psa.

Ten na chvíli nechal mě a ohnal se proti Rexovi. Teď jsem zase já bránila svého čtyřnohého miláčka. Byla to šílená situace a nevypadalo to vůbec dobře.

Jako by se nic nestalo

Teprve po několika nekonečných chvílích se v dáli objevil chlapík. Šel klidně jako na procházce a marně volal na psa, který si z něho zřejmě nic nedělal. Rexík přežil, ale přišel o jednu zadní tlapku.

Já měla pokousané ruce a museli mi přišívat malíček. Na toho psa se už dávno nezlobím. Ale jeho páníček by měl být pořádně potrestaný. A už nikdy by neměl mít možnost vlastnit nějaké zvíře.

Simona K. (64), Dobříš

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden