Nápoje pro dobrou náladu

Chcete se uklidnit a zbavit stresu? Vyzkoušejte sílu přírody. Vždyť v ní najdete bylinky na všechny možné potíže. Uvařit si z nich léčivý čaj není tak složité a výsledek jistě bude stát za to.

Čaj z anděliky lékařské

Andělika lékařská má pozitivní vliv na nervovou soustavu, celkově zklidňuje organismus a navozuje dobrou náladu.Také umí tišit střevní a žaludeční neurózy a má příznivé účinky při hysterických náladách. Čaj z anděliky si připravíte jednoduše, když zalijete půl čajové lžičky řezané bylinky šálkem vroucí vody a necháte 5 minut louhovat.Potom sceďte a popíjejte vlažný čaj 1 až 2krát denně.

Čaj z puškvorce obecného

Puškvorec obecný byl ve východní medicíně známý již před dvěma tisíci let. Čaj z něj si připravíte tak, že 1 čajovou lžičku drceného kořene puškvorce budete louhovat přes noc v šálku studené vody. Druhý den vše zahřejte do bodu varu, stáhněte z plamene a necháte louhovat dalších 5 minut. Popíjejte 1krát denně po jídle.

Čaj z mateřídoušky

Čaj z mateřídoušky je vhodný při nervové slabosti. 3 lžičky sušené natě mateřídoušky zalijte šálkem vroucí vody a 15 minut louhujte.

Čaj pro posílení

Smíchejte 5 dílů natě třezalky, 5 dílů natě levandule, 5 dílů natě řebříčku, 4 díly natě rozmarýnu, 5 dílů natě vachty a 5 dílů natě routy. 2 lžíce čajové směsi dejte do 500 ml vroucí vody a nechte 15 minut louhovat v přikryté nádobě. Čaj přeceďte a pijete 3krát denně po dobu tří týdnů. Budete se určitě cítit lépe.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden