Naše největší hvězda všech dob

Muži jí dělali ze života peklo

Janě Brejchové (82) se říkalo česká Bardotka. Byla slavná a krásná, přesto nesmělá a plachá.

Dětství bylo bídné. Jana Brejchová (82) ani nevěděla, zda se tomu, kde bydlela, dá říkat domov. Máma s tátou se scházeli a zase rozcházeli, to se pak scházeli s dalšími partnery, a sotva mohli vytvářet rodinu.

Dětí bylo šest, Jana druhá nejstarší, a tak nezbylo než starat se o ty mladší, protože rodiče ne vždy trefili večer domů. Proto vařila, uklízela, prala, žehlila a podepisovala domácí úkoly, i když byla ještě dítě.

Před kameru si stoupla, když jí bylo třináct, film Olověný chléb vyprávěl o dětské partě z pražské dělnické periferie. Časem točila i šest filmů ročně, přitom byla

Zbývá vám 84% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS.
Letní sleva!
Namísto obvyklých 20 Kč stojí nyní odemknutí článku pouhých 9 Kč! Kód k odemknutí článku, který od nás obratem obdržíte, můžete také zcela zdarma poslat svojí kamarádce a potěšit ji v letních měsících pohodovým čtením. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 900 10 09. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9001009 je 9 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden