Naučte se neponižovat partnera

Také se vám nelíbí, když muži shazují, ponižují a ztrapňují své ženy? Nebo je to naopak a děláte to občas i sama? A jak je možné s tím skoncovat?

Nepleťte si ponižování se slovním škádlením, které nikomu neubližuje. To se rozpozná snadno. Na účet druhého vtipkují totiž oba partneři a oběma to připadá zábavné. Ne, že se ten druhý po partnerově jedovaté poznámce směje jenom proto, aby si před ostatními zachoval tvář.

Pokud chcete mít zdravý partnerský vztah, nikdy nedělejte z partnera hlupáka. Nebuďte na něj hrubá, nedělejte rádoby vtipné poznámky na jeho účet. Neshazujte ho a nemluvte před ostatními o jeho očividných nedostatcích.

Konec trapným scénkám

Proč vlastně někdo toho druhého ponižuje? Pravděpodobně mu to dělá radost a chová se tak proto, aby vyzdvihl sám sebe a ukázal, že je lepší. Podle psychologů si takový uzurpátor sám připadá méněcenný, a tak si to kompenzuje tím, že ponižuje druhé.

Pokud jste i vy sama byla někdy svědkem takové scénky, kdo vám připadal lepší? Ten, kdo druhého ponižoval, nebo ten, kdo to v tichosti trpěl? Shazování druhých vždycky vrhá špatné světlo jen na toho, kdo se toho dopouští. Výměna chlapa vám nikdy nepomůže Někdo peskuje toho druhého kvůli maličkosti, jiný jen, když ho partner naštve.

Jenže ponižovat bychom ho neměli nikdy! Pokud si nemůžete pomoci a máte zvláštní nutkání někoho shazovat, je možná problém hluboko ve vás a měla byste ho začít řešit. Výměna chlapa za jiného vám ale nepomůže.

I v novém vztahu vyjde vaše vlastnost na povrch a budete zase tam, kde předtím. Pokud k tomu máte sklony, je na čase to zastavit, abyste jednou nezůstala úplně sama.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden