Navštivte mystický Egypt

Tajemné pyramidy, teplé moře plné korálů, zlaté pláže a jídla, co hrdlo ráčí!

Patří mezi nejvyhledávanější destinace, kde Češi tráví dovolenou. Tady se krásně ohřejete už nyní, moře je mělké a plné života, na trhu lacino ‐ a i tak můžete smlouvat.

Dovolená se vám v Egyptě vydaří v podstatě kdykoli. Pořád je tu krásně teplo. Kromě nejznámějšího letoviska Hurghady se tu nachází Ain-Sukhna s jedněmi z nejkrásnějších pláží Rudomoří a přístav Al Qussair s mešitou ze 12. století, obrovskou pevností a liduprázdnými plážemi.

Úplně na jihu, u hranic se Sudánem čeká další letovisko Marsa Alam, a svou dovolenou můžete strávit i v El Gouna. Kdysi malý rybářský přístav se stal jedním z nejluxusnějších letovisek. Je postaven na skupině ostrůvků obklopených tyrkysovou lagunou.

Matka měst a Gíza

Kdo neviděl pyramidy, jako by v Egyptě nebyl. Za nimi musíte zamířit do Káhiry, největšího města Afriky. Proto je Káhira přezdívána Matka měst. Tady najdete nespočet mešit a koptských kostelů, Egyptské muzeum, které skrývá zlatý Tutanchamonův poklad, věž na ostrově Al-Gazíra ve tvaru lotosu nebo nejslavnější orientální bazar – tržiště Khan al-Khalili.

Pokud budete unaveni prohlídkami města, zavítejte do některé z místních hospůdek. Nejlépe je vydat se k Nilu, kde po řece plují tradiční felúky i moderní plovoucí restaurace. Plavba po Nilu je velkým zážitkem. Z řeky nejlépe uvidíte, jak na pulzující město shlížejí pyramidy v Gíze, tajemné hrobky vládců Staré říše.

Pokud byste nevěděli, kde je hledat, tak Gíza je dnes předměstím Káhiry. Tady najdete i slavnou Sfingu. Asi 25 km jižně od Káhiry pak leží nejstarší egyptská metropole Memphis.

Luxor a Údolí králů

Za Tutanchamonem však musíte vyrazit jinam. Do Údolí králů! A nezapomeňte přitom na nejslavnější komplex chrámů všech dob Karnak. Tohle dílo se stavělo více než dva tisíce let.

Naprosto unikátní je zejména deset pylonů, dva obelisky a kolosální socha Ramesse II. Pak už to máte coby kamenem dohodil do Luxoru, města paláců. Tohle bývaly legendární Théby, jak je známe z dějepisu nebo z filmů o starém Egyptě.

Údolí králů je tajemným a magickým místem, které se stalo místem odpočinku mnoha panovníků. Mezi nimi i v současnosti nejpopulárnějšího Tutanchamona. Nedaleko odtud se nachází i Údolí královen, kde bylo dosud objeveno 70 hrobek královen, princů a princezen.

K nejzajímavějším patří hrobka královny Nefertari. Pokud budete mít dost minulosti, navštivte město Asuán. Tady najdete slavný trh s kořením nebo nádhernou botanickou zahradu se sbírkou tropických a subtropických rostlin.

Udělejte si výlet také na proslulé Asuánské přehrady. Jsou čtyři. A pokud toužíte po dobrodružství, vypravte se na čtyřkolce nebo džípem do pouště, návštěva beduínské vesničky i s programem vás jistě pobaví a nezapomenete na ni.

Knihovna a katakomby

Pokud jste se už nabažili notoricky známých výletů a přemýšlíte, co ještě vidět v Egyptě zajímavého, zamiřte na pobřeží Středozemního moře. Do druhého největšího města Alexandrie, které založil sám Alexandr Veliký. Největšími lákadly tu jsou katakomby Kóm eš-Šukáfa, Řeckořímské muzeum a Pompeiův sloup. Spolehlivě ohromí turisty z celého světa.

Dovolenou all inclusive na 8 dní letecky ve čtyřhvězdičkovém hotelu pořídíte již od 9 190 Kč

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden