Nealko osvěžení v parných letních dnech

Léto je dobou setkávání s přáteli při posezení na terase, pikniků nebo grilování. Tyto příjemné chvíle strávené s těmi, které máte rádi jsou často spojené s pitím alkoholických nápojů. V létě většina lidí nepohrdne sklenkou dobře vychlazeného sektu, nicméně jistě znáte situaci, kdy někdo z pozvaných zrovna alkohol pít z různých důvodů nemůže.

Rotkäppchen Désalcoolisé Blanc je svěží ovocná varianta pro všechny, kteří milují sekty, ale chtějí nebo musí se obejít bez alkoholu. Jemná žlutá barva, vůně sušeného ovoce a chuť připomínající zralá jablka a hroznovou šťávu – tak chutná šumivé potěšení. Navíc má o 50 % méně kalorií. K dostání od 139 Kč. Abyste své hosty mohli ohromit, připravili jsme pro vás tip na letní koktejl.

Letní sangria - suroviny:
Složení pro 4 až 6 porcí:
50 g cukru
1 citron
1 červené jablko
1 pomeranč
1 nektarinka
10 bílých a tmavých bezsemenných hroznů
100 g jahod
2 láhve Rotkäppchen Désalcoolisé Blanc
kostky ledu

V hrnci smíchejte 50 g cukru a 50 ml vody, a zahřívejte na mírném plameni cca 2 minuty (nevařte). Nechte vychladnout. Jablko nakrájíme na tenké plátky a pokapeme šťávou z citronu. Umyjte pomeranč pod horkou vodou, osušte a nakrájejte na tenké plátky. Nektarinky, nakrájejte na tenké plátky a hrozny s jahodami na polovinu.

Do mísy následně dejte nakrájené ovoce a cukrový sirup, promícháme a ponecháme 10 minut odstát. Přidejte sekt a kostky ledu. .

reklama
reklama