Můj kousek štěstí

Nebezpečně moudrá žena

Můj kousek štěstí

Byla nejen skvělou herečkou, ale také vynikající kuchařkou a hostitelkou.

Gabriele Wilhelmové (†60) se komediantkou už narodila. I když pocházela z bohaté a vzdělané rodiny, herectví dostalo zelenou. Doma jí totiž nikdo neuměl říct ne. Kamera však využila její schopnosti jen málo.

Stříbrné plátno nebylo ke Gabriele Wilhelmové (†60) příliš štědré. Nabídlo jí jen samé vedlejší, nebo dokonce epizodní role. Filmaři si herečky všimli až po její třicítce, a tak si ji zaškatulkovali do postav maminek a rázných žen, které se s ničím nepářou.

Co na srdci, to na jazyku. Mladičkou a plachou dívenku Wilhelmovou, která by hrála naivky, ve filmu ani v televizi nenajdeme. Milovala život, společnost, dobré jídlo, ráda pořádala večírky a hostila ostatní. O tom svědčí i vzpomínky jejích kolegů na dobu, kdy působila v brněnském Divadle na provázku.

Divadlo tehdy nemělo vlastní scénu, a tak se chodilo zkoušet k Wilhelmové, která měla pronajatý byt ve vile. Její majitel plukovník býval často pryč, a tak měli

Zbývá vám 85% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden