Nebýt nenápadného Jiřího, ho občas podvedla, nikdy by se nestala herečkou

Po manželově smrti se chtěla znovu vdát. To proto, aby její majetek nezdědila snacha, které nemohla přijít na jméno.

Legendární Helena Růžičková (†67) se kdysi zakoukala do mladíka, který vypadal jako Číňan. Protože měl Jiří Růžička starší (†71) pochopení pro její svéráznou povahu, bylo jejich manželství velmi šťastné.

Nebyl ani moc hezký, přesto se do něj mladá adeptka herectví Helena Růžičková (†67) zamilovala. Jiří Růžička starší (†71) měl prý oči jako Číňan a slabost pro dívku, která se pokoušela dostat na DAMU.

Vzali se rovnou dvakrát

Ani na druhý pokus ji nevzali, on jí však dodal sebevědomí a Helena se svého snu nevzdala. A navíc, brzy byl na cestě jejich jediný syn Jiří Růžička mladší (†43). 23. července 1955 se tedy konala svatba, či spíše rovnou dvě. Ten první obřad proběhl na radnici, druhý pak

Zbývá vám 88% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden