Nečekanou svatbu dokázal Jiří Kodet zařídit během půl hodiny!

Odstěhovali se na venkov, kde topili dřívím a netekla tam voda!

Vynikajícího českého herce Jiřího Kodeta (†67) si pravidelně připomínáme ve filmu Pelíšky. Jeho žena Soňa (75) by dosvědčila, že výstupy, které tam před kamerou předvádí, nemusel ani moc hrát.

Pocházel ze slavného hereckého rodu a pokračoval v jeho tradici. Když Jiřího Kodeta vyloučili z gymnázia, šel se nejprve učit žokejem. Pak se dostal na DAMU. Už v mládí měl pověst elegána s chováním šlechtice, ale i notnou dávkou provokativní arogantnosti.

Tohle se ale na něm spoustě žen líbilo. S herectvím začal v Ostravě, kde žil s první ženou. Osudovou partnerkou se mu ale stala až ta druhá, Soňa. Seznámili se v divadle, na jehož jevišti Jiří Kodet léta exceloval: v Činoherním klubu. První setkání k tomu ale ještě nijak nevedlo; ostatně ani to druhé.

Napoprvé ji neohromil

Soňa Kodetová pochází ze Slovenska, do Prahy se přestěhovala s rodiči. Po střední škole se živila kreslením titulků k televizním inscenacím. Jednou jí pracovní cesta zavedla právě do Činoherního klubu. Tehdy jí bylo třiadvacet, zatímco Jiřímu o osm roků víc.

„Rozhodně jsem nepatřila k jeho

Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
Staňte se členem Premium sekce
VIP
Exkluzivní články každý den! Vždy zaručený výběr jen toho nejlepšího a jedinečného čtení!
Výhody
20% SLEVA na všechny knihy z naší knižní produkce
Dárky
Zdarma roční předplatné elektronické verze jednoho z našich časopisů

Komentáře