Můj čas na kafíčko

Nechal Amandu Lear legendární malíř Salvador Dalí přeoperovat z muže na ženu?

Můj čas na kafíčko

Byla pro něho modelem i múzou a on pro ni zase velkým učitelem života.

Ke slavné tajemné zpěvačce jménem Amanda Lear (80) se snad nikdo nehodil lépe než jiná výstřední osobnost, pověstný malíř Salvador Dalí  (†84). Byl její milencem, učitelem a on ji na oplátku označil za své největší dílo.

Dodnes není stoprocentně jasné, kdy a kde se narodila. Oficiální údaje většinou uvádějí, že Amanda Lear přišla na svět ve Vietnamu v roce 1946, ale těch údajů se vyskytuje víc, druhým nejčastějším je rok 1939.

Moc toho není známo ani o jejích rodičích, národnost matky se uvádí anglická i čínská, národnost otce zase třeba ruská nebo indonéská. A dlouhou dobu panovaly i pochybnosti, jestli nepřišla na svět jako muž.

Představil jí i své ženě

Se Salvadorem Dalí se podle nejčastěji uváděné verze setkala v roce 1965 v jednom londýnském klubu. Podíval se prý na ni a řekl, že má krásnou lebku. Velký umělec, proslavený podivnými obrazy, byl léta ženatý s Galou  (†87), která pocházela z Kazachstánu a původně se jmenovala Jelena Ivanovna Diakonova.

V roce 1958 se s ní sice rozvedl, ale ještě téhož roku se opět vzali. To ale nijak nebránilo jeho flirtování s Amandou. Jeden čas dokonce kolovala nepotvrzená informace, že Amanda se

Zbývá vám 72% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden