Nechte čarovat olej

Olejovou kúru nanášejte ráno i večer na vlhkou pleť, jen ve spojení s vodou do ní může dobře proniknout.

Na každém se běh času nějakým způsobem podepisuje. Pomocí přírodních olejů ale můžeme jeho rychlost zpomalit.

Vrásky, pigmentové skvrny, zašedlá a mdlá pleť, ale třeba i záněty a pupínky, po kterých zůstanou jizvičky, to vše vede k předčasnému stárnutí pokožky. Nemusíme však vůbec sahat po drahých kosmetických přípravcích, které často jen provětrají naši peněženku, ale slibovaný výsledek se nedostaví.

Mnohdy postačí povolat na pomoc přírodu a její poklady. Přírodní oleje můžeme využít v boji proti předčasnému stárnutí.

Pupalkový olej oceníte i po dermokosmetických zákrocích.

Nehledejte nové vrásky

Zkoumáte ráno před zrcadlem, kolik nových vrásek vám zase „přes noc“ přibylo? Na to zapomeňte, mladistvý vzhled není pouze o vráskách.

Ty mívají i mladí a tvář úplně bez vrásek by působila spíš nepřirozeně. Zaměřte se na to, aby vaše pleť byla projasněná, barevně sjednocená a pevná.

Olivy vyhlazují

Panenský olej z plodů olivovníku je bohatý na mastné kyseliny a vitamin E. Díky tomu pomáhá vyhlazovat pokožku, podporuje přirozenou obnovu buněk, a dokonce pleť trochu chrání před škodlivými UV paprsky.

Pupalka hydratuje a hojí

Ze semen pupalky dvouleté se získává pupalkový olej, bohatý zdroj esenciálních mastným kyselin linolenové a linolové. Má vysoce hydratační účinek a vyrovnává v pokožce hladinu lipidů, která se s věkem snižuje.

Pomáhá urychlovat hojení, proto se hodí např. pro ošetřování jizviček. Je vhodný i pro exematickou pleť, zmírňuje zarudnutí a zklidňuje.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden