Nechtěl promarnit šanci na nový a šťastný život

Už před lety zpíval Petr Janda (78) nahlas: „Jsem to já jak zamlada!“ Musíme uznat, že se od té doby mnoho nezměnilo. Petr stále nahrává hudbu, řádí s kytarou a dokonce se už potřetí oženil.

Legendární Petr Janda (78) a Olympic, to jsou dva pojmy, které už přes padesát sedm let patří neodmyslitelně k sobě. Je téměř k neuvěření, že nestárnoucí zpěvák, kytarista a skladatel po celou tu dobu řádil na koncertních pódiích a přibrzdit ho nedokázaly ani velké osobní tragédie.

Co vlastně Petra stále pohání kupředu? Je to snad láska k hudbě, kterou zdědil po svých rodičích, anebo slabost pro něžné pohlaví?

Doma se vždycky muzicírovalo

Nestárnoucí Petr Janda přišel na svět 2. května 1942 v Praze do rodiny, kde se odjakživa muzicírovalo. Maminka mu odjakživa zpívala a dokonce hrála na velké klavírní křídlo, které měli v hudebním pokoji.

Ačkoli ani jeden z rodičů nebyli profesionálními muzikanty, pořádali doma malé soukromé koncerty. Petr se v pouhých pěti letech, spolu se svým starším bratrem Jiřím (†79) , zúčastnil konkurzu do dětského sboru hudebního pedagoga a předního teoretika v oboru dětského zpěvu Bohumila Kulínského staršího (†77) a přijati byli oba.

Na sen o gymnáziu musel zapomenout

Bohužel, jejich rodinná idyla skončila, když

Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
Staňte se členem Premium sekce
VIP
Exkluzivní články každý den! Vždy zaručený výběr jen toho nejlepšího a jedinečného čtení!
Výhody
20% SLEVA na všechny knihy z naší knižní produkce
Dárky
Zdarma roční předplatné elektronické verze jednoho z našich časopisů

Komentáře