Nechtěl promarnit šanci na nový a šťastný život

Už před lety zpíval Petr Janda (78) nahlas: „Jsem to já jak zamlada!“ Musíme uznat, že se od té doby mnoho nezměnilo. Petr stále nahrává hudbu, řádí s kytarou a dokonce se už potřetí oženil.

Legendární Petr Janda (78) a Olympic, to jsou dva pojmy, které už přes padesát sedm let patří neodmyslitelně k sobě. Je téměř k neuvěření, že nestárnoucí zpěvák, kytarista a skladatel po celou tu dobu řádil na koncertních pódiích a přibrzdit ho nedokázaly ani velké osobní tragédie.

Co vlastně Petra stále pohání kupředu? Je to snad láska k hudbě, kterou zdědil po svých rodičích, anebo slabost pro něžné pohlaví?

Doma se vždycky muzicírovalo

Nestárnoucí Petr Janda přišel na svět 2. května 1942 v Praze do rodiny, kde se odjakživa muzicírovalo. Maminka mu odjakživa zpívala a dokonce hrála na velké klavírní křídlo, které měli v hudebním pokoji.

Ačkoli ani jeden z rodičů nebyli profesionálními muzikanty, pořádali doma malé soukromé koncerty. Petr se v pouhých pěti letech, spolu se svým starším bratrem Jiřím (†79) , zúčastnil konkurzu do dětského sboru hudebního pedagoga a předního teoretika v oboru dětského zpěvu Bohumila Kulínského staršího (†77) a přijati byli oba.

Na sen o gymnáziu musel zapomenout

Bohužel, jejich rodinná idyla skončila, když

Zbývá vám 81% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden