Neckář si svůj život vybojoval

Překonal vážnou mozkovou příhodu

Legendární zpěvák a herec VÁCLAV NECKÁŘ (73) prodělal před léty mozkovou příhodu a jeho stav byl velmi vážný. Několik dnů jeho život dokonce visel na pomyslném vlásku.

V roce 2002 ho postihla cévní mozková příhoda, která zasáhla především centrum řeči a s jejími následky se statečně pere dodnes. Když se vrátil na pódia, musel používat čtecí zařízení a nablízku mu byl a stále je jeho mladší bratr JAN (67).

Zpíval už sestřičkám

Vždy hodně jedl, hlavně v noci. Zaháněl tak hlad po náročných koncertech.  Přišel však čas, kdy o něco méně vystupoval a měl i méně pohybu, avšak pokračoval ve starých kolejích, co se týká stravování, pokud se to tak ještě dalo nazvat. Začal výrazně přibývat na váze, která je sama o sobě rizikovým faktorem pro mnohá onemocnění. Nepomohlo ani naléhání bratra Jana, aby dodržoval životosprávu a více se o sebe staral. Jako by ho stárnoucí popstar ani neslyšela, a to až do osudného dne. Z minuty na minutu se Václav Neckář ocitl díky prasklé cévce v mozku v úplně jiném světě.  Přes to vše si uvědomil, že bude žít, jen pokud začne bojovat sám se svými špatnými návyky. Rozhodl se, že se nedá jen tak porazit. Ještě na nemocničním lůžku zpíval sestřičkám písničky, na které si vzpomínal jen útržkovitě, aby trénoval paměť.  Do života, ale už se  správnou životosprávou, se mu podařilo vrátit.

Rány osudu

V loňském roce Václava Neckáře zasáhla další rána. Zemřela jeho manželka JARUŠKA (†76), bývalá slavná primabalerína. Léčila se s ledvinami, několikrát v týdnu jezdila na dialýzu a manžel stál po jejím boku jako opora. Zradilo ji však srdce. Bohužel v tento moment s ní nebyl a nemohl ji držet za ruku. O její smrti se dozvěděl těsně před koncertem ve Zlíně. Bylo to jedno z nejtěžších vystoupení v jeho životě.  Zpíval, bavil své fanoušky a přitom jím zmítala bolest ze ztráty své životní lásky. V červenci letošního roku musel opět do nemocnice, podstoupil menší zákrok na srdci kvůli arytmii, ale jinak se prý cítí dobře.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden