Josef Šebánek - Nedokázal se naučit více jak dva řádky textu

Není se čemu divit, vždyť je dodnes prototypem malého českého človíčka a rodina Homolkových je příkladem tradiční české rodinky. Josef Šebánek hrál sám sebe a řada jeho hlášek, které si i vymyslel, zlidověly. Než se ale dostal na plátna kin, měl už tento zemitý chlapík v životě leccos za sebou. Josef Šebánek (+61) se narodil v Podskalí u Písku, celý svůj život však prožil v pražském Karlíně.

Jeho matka byla v domácnosti, zatímco otec pracoval jako řidič tramvaje. Když bylo Šebánkovi dvacet, zemřel mu otec, a tím na něj padla zodpovědnost za uživení rodiny. Vyučený automechanik se práce neštítil. Dělal taxikáře, lesního dělníka, voraře, soustružníka, řidiče, leteckého mechanika i podnikatele v

Zbývá vám 88% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden

reklama