Nejhezčí italské pláže

Co si vybavíte, když se řekne Itálie? Památky, šikmou věž, lahodnou zmrzlinu, rychlá auta, pizzu nebo okatého chlapa? A co kouzelné pláže? Podívejte se s námi na ty nejkrásnější a vyberte si. Písčité, oblázkové, s nedotčenou přírodou nebo raději se slunečníky a spoustou barů v záloze.

Poloostrov Gargano.

Vieste leží na té straně italské boty, kde je Jaderské moře. Na skalnatém výběžku vysoko nad mořem, zdobí ho bílé domy a úzké uličky. Turistům se nabízí vše, co od dovolené žádají: hotely a kilometry vybavených pláží.

Ty jsou písečné a omývá je neskutečně modré moře, oceněné modrou vlajkou, která značí čistou vodu. Ruchu lze snadno uniknout. Stačí si sbalit plavky, ručník a piknikový košík a zeptat se místních, kam jezdí k moři oni.

V okolí města je totiž spousta malých skrytých pláží mezi ostrými útesy skal. Zkuste například pláže Pizzomunno, nebo la Baia di campi.

Positano, jižní Itálie.

Vydejte se kousek dál na jih a navštivte Amalfské pobřeží. To je označováno jako jedno z nejkrásnějších na světě. I proto je na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Tvoří ho vulkanická hornina a je pokryté skalami.
Na pobřeží je rozeseto několik přímořských vesnic, s přístavy, jako jsou Positano, Praiano, Furore. A právě v okolí Positana jsou i jedny z nejkrásnějších pláží. Městečko se nachází v příkrém svahu nad mořem, romantické bílé domky s půlkulatými okny připomínají spíše arabské země.
Z hlavní městské pláže, široké Spiaggia Grande, se vydejte po útesech na užší dlouhou pláž Spiaggia Fornillo.

Ostrov Elba.

Ostrov Elba na severozápadě Itálie určitě stojí za návštěvu celý. Pokud už tam však budete, rozhodně nesmíte vynechat koupání v zátoce Procchio, ta patří k nejkrásnějším na ostrově. Zlatavý písek a průzračné moře sem láká čím dál víc turistů.
Zatím však letovisko nepatří k těm nejnavštěvovanějším v Itálii. Očekávejte spíše poklidné místo plné zeleně s klidnější atmosférou. Levá strana zálivu je ideálním místem pro rodiny s dětmi, je zde velmi mělká voda.
Příjemně zde můžete trávit i večery, oblíbené jsou místní kavárny a domácí restaurace. Pláž je situována uprostřed ostrova.

Pláže u Rimini.

Nedaleko San Marina a Rimini v Riccione najdete nejnavštěvovanější pláže Itálie. Jde o jeden z nejoblíbenějších prázdninových regionů a podle toho to tady také vypadá. V létě tu bývá plno. Zdejší pláže jsou písečné, táhnou se jich dlouhé kilometry, voda je čistá a je tu vše, co si návštěvník může přát.Slunečníky, lehátka, dozor plavčíka, zmrzlinové stánky, pizzerie, půjčovny šlapadel i další atrakce. Večer se pláž mění na velkou dunící diskotéku. Jezdí se sem už od 30. let. Oblíbil si to tady třeba fotbalista Pele či režisér Vittorio De Sica.
Pokud hledáte zábavu, rušno a veškerý servis pro turisty, dovolenou si užijete právě tady.

Ligurie, sever Itálie.

Utajený klenot – městečko Monterosso al Mare, ležící mezi Janovem a Pisou. V minulosti se sem dalo dostat jen po moři lodí, dnes sem dojedete i vlakem nebo úzkou, 20 kilometrů dlouhou silnicí. Ale stojí to za to.
Zdejší pláž je písečná, obklopují ji z obou stran ostré útesy a voda je krásně čistá. Právě kvůli tomu pohledu se sem jezdí, a také je záliv chráněný skalami před větrem. Hned nad pláží se na skalách rozpíná malebné staré město s ruinou hradu.
Využijte veškeré plážové vybavení: slunečníky, lehátka, restaurace, toalety. Vezměte si s sebou pořádné boty. Podél pobřeží vedou krásné turistické stezky a byla by škoda se tam nevydat.

Otranto jih Itálie.

V Otrantu v regionu Puglia najdete jedny z nejkrásnějších pláží na jihu Itálie. Tohle místo má ovšem i další bonus: pitoreskní úzké uličky vedoucí ke gotické katedrále z 11. století. Zdejší velmi dlouhá pláž měří deset kilometrů, tvoří ji písek a omývá ji dokonale průzračně křišťálová voda.
Určitě si přibalte i potápěčské brýle, protože šnorchlování kolem zdejších útesů stojí za to. Hlavní pláž má vše, co milovník koupání potřebuje: slunečníky, lehátka, atrakce, v blízkosti najdete i restaurace a bary.
Za městem leží malé plážičky obklopené skalami, které každého uchvátí. Tu nejkrásnější pláž v regionu ovšem najdete v městečku Porto Badisco..

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden