Nejlepš tipy pro mastné vlasy

Jak se správně česat

Pokud jste majitelkou mastných vlasů, doporučují kadeřníci především šetrně zacházet s hřebenem. Rozhodně není dobré vlasy kartáčovat, protože maz na pokožce hlavy se kartáčem přenese po celé délce vlasů. Pokud jste zvyklé vlasy kartáčovat, nedotýkejte se hřebenem pokožky hlavy. Používejte k tomu kartáče či hřebeny se širokými zuby.

Stylingové přípravky

Všechny rády používáme stylingové přípravky. U mastných vlasů je třeba dbát na jejich pečlivé odstranění. Pokaždé odstraňte zbytky všech produktů určených pro konečnou úpravu vlasů. Složky, které obsahují, způsobují rychlejší efekt mastných vlasů.

Dbejte na zdravou stravu

Pro zdravé a krásné vlasy je důležitá zdravá a vyvážená strava a dostatečný pitný režim. To vše napomáhá obnovit přirozenou rovnováhu vlasové pokožky a vlasů. Určitě se snažte vyvarovat mastným pokrmům a potravinám s obsahem konzervantů. Zaměřte se na zvýšený příjem vitaminů, minerálů a proteinů. Ovoce a zelenina pomáhá stabilizovat produkci mazových žláz pokožky hlavy a vlasů.

Vyhněte se stresu

Jakékoli psychické napětí se ihned projeví na stavu našeho těla. Prvním místem, kde se stres projeví, je zhoršení stavu pokožky, vlasů a nehtů.

Suchý šampon jako rychlá pomoc

Pokud potřebujete vypadat dnes dobře, můžete si pomoci suchým šamponem nebo vlasovým pudrem. Jsou to produkty, které mají za cíl dočasně odstranit a vstřebat přebytečnou mastnotu z vlasů. Večer pak přípravek z vlasů důkladně vyčešte.

Někdy stačí málo

Pro zlepšení stavu vašich vlasů někdy stačí opravdu málo. Být k nim pozornější a ohleduplnější. Vlasy se mohou mastit jen tím, že vaše pokožka je špatně vysušená. Po umytí se může hlava zapařit, což má za následek zvýšenou produkci mazu. Důkladně tedy vysušte po umytí alespoň pokožku hlavy. Vlasy mohou doschnout samovolně. V žádném případě na nedosušené vlasy nenasazujte pokrývku hlavy, když chcete vyrazit ven. Zejména v chladnějším počasí.

Barvení může být problém

Obecně panuje názor, že barvením vlasů pomůžete maštění vlasů. Ale pravda je, že vlasy vysušuje zesvětlování, protože vlas poškodí, a ten je pak lehčí a sušší. Jestli si chcete vlasy zesvětlovat jen proto, aby se vám nemastily, raději to nedělejte. O barvené vlasy se budete muset starat ještě více, neboť jim budete muset dodat více výživy než vlasům nebarveným. A je jednodušší řešit jeden problém než více trablů najednou.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden