Nejlepší kryté zábavní parky v Česku

Dřív jsme byli zvyklí leda na „domy dětí a mládeže“, ale dnešní zábavní parky pro celou rodinu jsou úplně jiná liga. Jsou to takové malé Matějské pouti pod střechou. Přinášejí pohyb, legraci, tvořivou zábavu. Ale také práci, když máte dítě, rozjívené atrakcemi, dostat domů.

Bruno family park - Brno

Opravdové rejdiště zábavy v devítipatrové hale najdete na jihovýchodní okraji Brna v Kigginsově ulici. Přes několik atrakcí se dá prolézt až na prosklenný vrchol zvaný Čapí oko, kde někoho možná pojme závrať, a tak rychle sjede přes několik skluzavek (např. nafukovací Svišťák nebo rychlé osmatřicetimetrové Tenké střevo zase sjede do přízemí. Prolézaček a lanových labyrintů je tu bezpočet, např. Pavučina, Brunův komín, Ptačí budky, Zip-line (který umožní „ptačí“ přelet) a v přízemí si děti mohou zaplavat v „moři“ na šlapacích lodičkách.

Brno

FunPark Panda - České Budějovice

Tento krytý park najdete na severním cípu jihočeské metropole ve čtvrti České Vrbné. Hlavní atrakcí je velká překážková dráha s otáčivými válci, horolezeckou ministěnou, tunelem a větší horolezeckou stěnou na konci, odkud se sjíždí po velké skluzavce. Dominantou barevné haly je multifunkční prolézací věž s mnoha „nástrahami“ ve formě skluzavek, průlezů, tobogánů a průchodů. Malí skákalové tu dál najdou trampolíny, nafukovací skákací pandí hřiště, balanční arénu, která prověří rovnováhu, a nejmenší děti tu mají svůj oddělený prostor s odstrkovadly.

FunPark Panda - České Budějovice

Tongo - Hradec Králové

Jako mořský svět vypadá krytý dětský park Tongo mezi Pražskou a Kutnohorskou ulicí na jihozápadní okraji Hradce Králové. Pro nejmenší je tu oddělení s nafukovací chobotnicí-kolotočem, bazénem s míčky a malou klouzačkou. Děti nad tři roky se pak mohou vydat na cestu po skákacím ostrově (trampolíny), nafukovací houpačce Vlnobití, po lezecké stěně Útes nad mořem, navštívit Přátelské ostrovy s fotbálkem, kulečníkem a ping-pongem, prolézt Pirátským úkrytem s labyrintem a tobogány a nakonec sjet ze sopky Krakatoa. Jsou tu u minikáry!

Tongo - Hradec Králové

Galaxie - Zlín

V zábavním centru na severovýchodě Zlína ve čvtrti Vršava se zaměřili na malé kosmonauty, a tak se tu děti „proletí“ v nafukovacím raketoplánu, vyšplhají do vesmíru po lezecké stěně, zažijí stav beztíže na trampolínách, budou držet balanc na nafukovacím galaktickém pudinku a vyřádí se na vesmírné stanici neboli multifunkční veleprolézačce s rafinovanými průlezy, moduly, skluzavkami a tobogány. Na vesmírné střelnici mohou pálit po nepřátelských mimozemšťanech. Nechybí kosmické šlapací čtyřkolky a motorky a „vesmírný“ megafotbálek i ping-pong.

Galaxie - Zlín

Ostrov zábavy Robinson - Jihlava

Mořská a pirátská stylizace vládne u Robinsona, parku v ulici Pod jánským kopečkem nedaleko centra Jihlavy. Hlavní atrakcí je několikapodlažní „podmořský“ labyrint s mnoha otočnými překážkami, žebříky, průlezy a klouzačkami. Na kanónové střelnici si to děti rozdají s piráty, pro nejmenší je tu pirátská loď s balónkovým bazénem, balónkovou fontánou a prolézačkami.
Ze sopky lze sjet v jakémkoli směru! Nejzajímavější jsou provazové prolézačky vysoko pod stropem s pavoučími kokony, nechybí laserová střelnice, minikáry, trampolíny.

Ostrov zábavy Robinson - Jihlava

IQ Park - Liberec

Zcela odlišně je pojatý IQ v Košické ulici v centru Liberce. Zdejší atrakce chtějí zábavným způsobem přiblížit dětem vědu, a tak se tu konají hrátky s fyzikou, chemií a mechanikou. Děti si tak mohou vyzkoušet pocity cestujících v potápějícím se Titaniku (chodby a kajuty coby nakloněná rovina), tvorbu velkobublin v Bublináriu, ověří si optické klamy a vyřeší hlavolamy, projdou se Světelným tunelem, „nekonečným“ zrcadlovým bludištěm, poleží si na fakírském loži, vyzkoušejí si potrubní poštu nebo si zahrají na bubnovarhany… a spoustu dalších věcí!

IQ Park - Liberec

reklama
reklama

Komentáře