Nejlepší péče o vaše oči!

Co můžete udělat, aby vaše očka zbytečně netrpěla?

Zrak je jedním z nejcennějších smyslů a o oči bychom se proto měli poctivě starat! Velký vliv na oči a jejich okolí mají krémy, séra i některé potraviny. Po čem sáhnout?

Jedním z největších strašáků všech žen jsou hluboké vrásky kolem očí a nepříjemné kruhy pod očima. A s přibývajícím věkem jsou tyto neduhy čím dál častější a mnohdy i o poznání problematičtější. Odborníci na kosmetiku radí, aby každá ženy začala se speciální péčí o oči a okolí už kolem třicítky.

Ne všechny dámy ale měly v mládí možnost, aby si pořídily kosmetiku určenou přímo na očka. Jak můžete svůj obličej prozářit a podpořit pružnost pokožky v oční oblasti? Postupnými krůčky snadno krásně mladistvé pleti docílíte v každém věku. Někdy to chce více trpělivosti a jindy to jde úplně snadno.

Okurková terapie

Málokterá zelenina má tak skvělý vliv na pokožku jako právě salátová okurka. Kvůli vysokému obsahu vody, velkému množství vitaminu B, C a E a dalších minerálů je naprosto božskou potravinou, která umí přímo zázraky. Velkou výhodou je, že okurku si na rozdíl od drahých krémů může pořídit úplně každý. Stačí vychlazenou okurku omýt a nakrájet na tenká kolečka. Poté už jen položit na zavřená očka a alespoň dvacet minut takto relaxovat.

Dostatek spánku

Každá kosmetička vám potvrdí, že pokud budete mít nedostatek spánku, oči nikdy nebudou vypadat svěže a odpočatě. Různými krémy sice můžete vzhled oček podpořit, ale nic nefunguje dlouhodobě. Rozhodně je tedy lepší se pořádně vyspat, než po probdělé noci čarovat s nejrůznějšími krémy a maskovat hluboké kruhy pod očima. Máte se spánkem problém? Zkuste si pořídit látkovou škrabošku na oči a pokapat ji pár kapkami levandulového oleje. Levandule totiž uklidňuje a připravuje tělo na spánek!

A co krémy? 

Samozřejmě i kvalitní kosmetika ovlivňuje oční okolí. Nemusíte se bát, že za krémy či séra utratíte velké peníze. Někdy totiž cena nutně neznamená zaručený výsledek. Vždy vybírejte podle typu vaší pleti a nebojte se sáhnout po výrobcích s přídavkem bylinek. Je prokázané, že třeba šalvěj zmenšuje otoky pod očima a pokožku krásně vypíná. Přídavek oleje z petrželky zase redukuje jemné vrásky a zpevňuje pleť. Chrpa si poradí s výraznými kruhy pod očima a obličej nádherně rozjasní. Vyzkoušet můžete i krém s výtažkem ze světlíku, který má hojivé a zklidňující účinky.

Tvarohová maska

Salátovou okurku nastrouhejte nahrubo a vymačkejte z ní všechnu šťávu. Dále smíchejte s plnotučným tvarohem. Vznikne vám úžasná maska plná blahodárných živin. Naneste na oční okolí a obličej a po 15 minutách omyjte. Pleti dodáte neskutečnou porci minerálů. Opakujte třikrát týdně.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden