Nejslavnější ze všech českých majorů

Až do čtyřiceti čekal na velkou životní roli a pak se stal málem její obětí.

Krásně zpíval, mysleli si, že z něho bude slavný zpěvák, on se ale zamiloval do herectví. Jeho melodický hlas k nám promlouvá ústy mnoha světových hvězd.

Všem se nám zapsal do povědomí jako major Zeman. Úžasných rolí měl ale na kontě víc. Zářil hlavně na prknech, která znamenají svět a jeho příjemný melodický hlas se prosadil výrazně v dabingu.

Vladimír Brabec (†83) se narodil v Praze na Žižkově, jeho otec byl malíř pokojů. Už jako velmi malé dítě inklinoval k umění, a to především k hudbě. Zpíval v Kühnově dětském sboru a účinkoval dva roky v Dětském divadle pro mládež. Táhlo ho to i před kameru. Objevil se před ní brzo − a to v detektivce. Jako by mu byl

Zbývá vám 89% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden