Největší hloupost mého života

Kdyby to šlo, ten proklatý mejdan bych vymazala ze svého života. Alkohol mě ovládl a můj přešlap za tak tvrdý trest rozhodně nestál.

Stalo se to na silvestra..."Míšo, Honza k nám letos přijede. Rozešel se s holkou a je z toho špatný, potřebuje pořádné odreagování," oznámil mi manžel. Honza byl jeho syn z prvního vztahu. Znala jsem ho od malička. Chodívali jsme spolu na procházky se psem i do kina a hodně si povídali. Teď byl dospělý a za svým otcem jezdil málo. "Ty už jsi opravdový chlap," říkala jsem mu, když jsem ho objímala na uvítanou."Ani ty nevypadáš, že je ti přes čtyřicet, hádal bych ti o deset míň," oplatil mi lichotku. Kolem šesté se začali scházet kamarádi, v osm se už jedlo a pilo o sto šest. Byla legrace a všichni se bavili.Jen Honza stále sledoval mobil, jestli mu nepíše jeho bývalá. Doufal, že se jí ho v posledním dni roku zželí a pošle mu aspoň přání. "Už na ni nemysli, na světě je spousta krásných holek," utěšovala jsem ho. "Kdyby ty holky byly jako ty," objal mě kolem ramen. "Já tomu tátovi tak závidím." Blížila se půlnoc....

Nedalo se odolat

Špunty lítaly do stropu, vyběhli jsme na louku za domem odpalovat ohňostroj.Víno mi stouplo do hlavy a myšlenky vířily hlavou jako rozfoukané podzimní listí. Když přišel můj muž s velkým panákem vodky v ruce a nabídl mi, kopla jsem to do sebe. No co, je přece Silvestr! "Kdo má chuť na polívku, ať si nalije sám," vyhlásila jsem samoobsluhu, protože jsem jako hostitelka už nebyla schopná fungovat.Šla jsem se projít kolem chalupy, doufala jsem, že se mi udělá líp. Jak tak klopýtám, najednou se vedle mě objevil Honza. Vzal mě za ruku a šklapali jsme spolu. Pak se najednou zastavil, a políbil mě. "Míšo, jsi tak krásná ženská. ” A když mě začal hladit a objímat, byla jsem úplně rozpálená. S Honzou jsme se vrátili do chalupy, kde se už povalovala celá návštěva v notném opojení. Můj muž spal v křesle, všude strašný nepořádek. Tiše jsme s Honzou vylezli schody do podkroví a tam zapadli do ložnice. Zbláznila ses? Zaslechla jsem na chvíli hlásek svého lepšího já, ale poslala jsem ho do háje. Milovali jsme se a pak usnuli nazí vedle sebe.

Pozdě bycha honiti!

Vzbudil mě hrozný rámus. Honza ležel celý rozespalý na parketách.
Nad ním stál můj muž. "Ty parchante, ty ses vyspal s mojí ženou? A přímo v mé posteli!. Kdybys nebyl můj syn, tak bych tě zabil," řval nepříčetně a pak se otočil ke mě. To, co mi řekl, bylo hrozné.
Hlava mi třeštila, když jsem si balila tašku a vydala se na vlak. Týden jsem bydlela u kamarádky a doufala, že se mi podaří manžela udobřit. Přijela jsem se omluvit, prosila ho, ať na to zapomene a vše sváděla na alkohol. Nic s ním nepohnulo. Zavrhnul mě i svého syna. Jsem prý hnusná špína, která se neštítí ničeho. Rozvedl se se mnou. Ano, necítím ze sebe žádné nadšení, ale zároveň vím, že jsem v životě mnoho morálních přešlapů neudělala.A byla jsem manželovi po jeho prvním rozvodu velkou oporou. Z naší vesnice jsem se odstěhovala, jsem sama, manžel je taky sám, a oba jsme nešťastní. Honza si sice našel novou holku, ale přišel o tátu.

Michaela (44), Česká Lípa .

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden