Největší zabijáci krásné pleti

To, že je pleť odrazem našeho životního stylu, určitě dávno víte. A možná i to, co dělat, aby vydržela co nejdéle zářivá a mladistvá. Co ale naopak nedělat? Máme pro vás seznam nejhorších zabijáků krásné pleti.

1. Mléko

Víte, že přílišnou konzumací mléka stoupá riziko výskytu atopického ekzému? Laktóza zatěžuje a překyseluje náš organismus, takže si díky ní zaděláváme na kožní problémy. A od atopického ekzému už je to jen kousek k podkožnímu akné aa různým vyrážkám. Snažte se proto mléčné výrobky omezit. Stačí jeden jogurt nebo tři plátky sýra denně, víc tělo nepotřebuje.

2. Alkohol a cigarety

Zkuste druhý den po noci plné drinků sledovat stav vaší pleti. Ta se z vlivu alkoholu dostává až v řádech několika týdnů. Pokud si dáte skleničku kvalitního červeného vína, to pleti naopak prospěje. Ale pozor! Jen jedna sklenka!

3. Bílé pečivo

Bílá mouka je pro pleť velké zlo. Způsobuje ucpané póry, hluboké akné i pigmentové skvrny. Pro tělo je pak také důvodem celulitidy a takzvaného pšeničného břicha. Bude proto lepší na bílé pečivo zapomenout. Vyzkoušejte různé alternativy mouky, jako např. žitná, celozrnná, nebo úplně bezlepková. Tělo vám za to poděkuje krásnou pletí.

4. Slazené nápoje

Dalším zabijákem krásné pleti jsou slazené a bublinkové nápoje. K nim se váže i nedostatečný pitný režim čisté vody, ze kterého vzniká dehydrovaná pleť. A ta, jak jistě víte, se projevuje extrémním vysušením a zašedlou barvou pleti. Dehydratace je prvním krokem k hlubokým vráskám, které jsou většinou bez plastické operace nevratné.

5. Vysazení hormonální antikoncepce

Máte problém s mastnou pletí? A víte, co za tím vězí? Vysazení hormonální antikoncepce je jedním z velmi častých důvodů, proč se pleť mastí. V těle vznikne vlastně zmatek. Hormonální hladina je najednou jako na houpačce a vy se tak nemůžete divit, že se tento chaos projeví právě na vaší mastné pokožce.

6. Pomerančový džus

Budete se tomu možná divit, ale i nadměrné pití pomerančového džusu může způsobit, že se vám pleť začne více mastit. V čem je problém? Může za to velké množství cukru v kombinaci s  vitamínem C a ovocnými kyselinami.

7. Špatná péče

a nesprávná teplota vody Pleť byste si měly čistit dvakrát denně, ráno a večer, ale rozhodně není dobré to s čištěním přehánět, a to ani při nepříjemných projevech jako je třeba akné. Při přílišném čištění připravíte pleť o její ochrannou bariéru. Možná vás nikdy nenapadlo, jak je důležitá také teplota vody, kterou si obličej omýváte. Nesmí být totiž ani moc horká, ani studená. Vaše pokožka tak zůstane po celý den hydratovaná a pružná.

.

reklama
reklama