Staré dobré časy

Někdy mě až udivuje, že držím pohromadě

Staré dobré časy

Pyšnou princeznu nechtějí mladí pouštět v tramvaji sednout. „Asi jim nepřipadám stará.“

Až se zase o Vánocích budete dívat, jak učí zpívat květinu a svádí přitom současně zahradníka, určitě si znovu otevřete Staré dobré časy. Zjistíte, že i po letech to Aleně Vránové (89) pořád sluší.

S úpravou svého zevnějšku měla největší problém vlastně hned po první svatbě. Její muž, dramatik, spisovatel a velký kamarád s tehdejšími nomenklaturními šéfy Pavel Kohout (*1928) jí zakazoval používat rtěnku a když si chtěla vzít do společnosti boty na vysokém podpatku, vyvolal manželskou hádku.

Ale nemohla říct, že by nebyla varovaná. Když šli spolu k oltáři, vytvořili jim špalír nikoliv malé družičky, ale svazáci v modrých uniformách.

Král se občas zapomněl s fanynkou

To druhý muž, král Miroslav z pohádky Pyšná princezna Vladimír Ráž (1923–2000), jí šminky ani moderní boty nezakazoval. Vytvořili spolu nádherný pár.

„Vladimír byl vždycky velmi pohledný muž,“ pochvalovala si svůj výběr legendární princezna Krasomila. „A navíc měl

Zbývá vám 73% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden