Nemáte náladu pustit si do vlasů nový, svěží vítr?

Nestačí jen kouzla s pletí, také vhodný účes a správná péče o vlasy vám může ubrat třeba i několik let.

Účes dokáže člověka hodně změnit. Poradíme vám, jak s vlasy omládnout.

Nový sestřih

Možná jste už dlouhá léta „věrná“ jedinému střihu a úpravě vlasů, ale přitom by vám změna hodně prospěla. Stačí jen se nebát experimentu. Podívejte se na nové trendy v účesech a poraďte se s kadeřnicí, který by vám nejlépe slušel. Nebo zkuste změnit kadeřnici, ta nová se na vás může podívat jinýma očima a doporučit správnou změnu.

Správná změna účesu vás může celkově opticky rozjasnit.

Změňte barvu

Čím je žena starší, tím přirozenější odstín vlasů by měla mít. Rozhodně nejsou příliš vhodné barvy, jako je ebenově černá, ale ani chemická blond nebo výrazná oranžová. Rysy obličeje s přibývajícími roky ztrácejí kontury, pokožka jemnost, ve tváři se objevuje více vrásek a obočí řídne.

Výrazné nebo příliš tvrdé barvy vlasů k těmto projevům stárnutí zbytečně přitahují pozornost a zdůrazňují je. Zaměřte se na přirozené barvy, jako je například oříšková hnědá, středně plavá, zlatavá či popelavá blond apod.

Proužky, či melíry?

Pokud toužíte barvu vlasů prosvětlit melírem, vyhněte se křiklavým tříbarevným variacím. Nejenže to není moderní, ale působí to lacině. Správný melír by měl vypadat také přirozeně, tedy jen jemné proužky v odstínech jen minimálně odlišných od ostatních vlasů.

Nebo zvolte techniku balyage, při které se nebarví (či neodbarvují) jednotlivé prameny od hlavy po konečky, ale barva se vtírá do celých vlasů postupně, čímž vznikají zajímavé a docela přirozeně působící přechody mezi jednotlivými odstíny, a navíc není třeba tak často dobarvovat odrosty, které se v záplavě různých tónů spíše ztratí.

Existují sice i barvy na balayage pro domácí použití, tuto techniku ale raději svěřte do rukou zkušené kadeřnice.Také finální úprava vlasů může vzhled účesu pokazit.

Ina barvě záleží- svěřte jí raději do rukou odborníků.

Správný styling

Zapomeňte na silné tupírování, trvalou nebo přílišné lakování účesu, což působí jako „helma“. Nemusíte za každou cenu udržet každý vlas na určeném místě, v módě je ležérnost třeba i s malými „nedokonalostmi“.

Taková úprava vlasů vám i usnadní práci, budete vypadat mnohem přirozeněji a svěžeji. Stačí k tomu správné tužidlo, vyfoukání účesu přes kulatý kartáč či přes prsty a lehké přelakování na závěr.

Vlasová péče

Používání správné vlasové kosmetiky je s přibývajícím věkem neméně důležité. Nejenže přibývá šedin, mění se i struktura vlasů, jejich hustota, ztrácí se objem i lesk. Vybírejte si šampony, kondicionéry a masky s ohledem na to, čím vaše vlasy nejvíc trpí a co je tedy potřeba jim dodat – hydrataci, objem, výživu, podporu růstu, zmírnění lámavosti či padání… potřebný produkt najdete v každé drogerii.

reklama
reklama