Nenápadný hrdina to neměl nikdy jednoduché

Vždycky se statečně hlásil k tomu, že miluje muže, i když ho kvůli tomu vyslýchala Státní bezpečnost. Svou lásku si ale vzít nenechal.

Jemný a laskavý člověk, vynikající herec s nezaměnitelným sametovým hlasem a také statečný muž EDUARD CUPÁK (†64) měl v životě dvě velké lásky – maminku ANTONII a partnera VÁCLAVA KVĚTA (†82).

Od útlého věku byl rodák z brněnských Řečkovic očarován divadlem. Mohla za to nejspíš jeho maminka Antonie, která se mu snažila všemožně vynahradit tragické chvíle, které Eduard Cupák (†64) prožil během druhé světové války.

Tatínka popravili nacisti

Otec budoucího herce byl řidičem v jedné tiskárně a v prvních válečných letech začal vynášet ze svého pracoviště papíry, na které se tiskly potravinové lístky. Z nich pak v bytě Eduardovy babičky vyráběl falešné poukázky na jídlo. Nikdy se nezjistilo, jestli byl Cupák starší napojen na

Zbývá vám 88% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden