Nenápadný malý zázrak

Lopuch je neprávem opomíjená rostlina. Jeho kořen má spoustu přínosů pro naše zdraví a najdete ho velmi snadno.

Lopuch větší je dvouletá rostlina, která dorůstá do výšky přes jeden metr. Kvete od července do začátku září. Daří se jí na pustých místech, loukách, okrajích lesů a také nevzhledných smetištích. I když můžete k domácí léčbě používat jeho listy, obraťte svou pozornost raději k jeho kořenu.

Ten obsahuje draslík, fosfor, sodík, zinek, selen a další prospěšné prvky. Navíc má prokazatelně antiseptické a antibakteriální účinky. Také čistí krev, je močopudný a potopudný a z toho důvodu celkově pročišťuje organismus, prospívá žlučníku, játrům a střevům.

Odvarem z lopuchového kořene můžete omývat ekzémy nebo pokožku hlavy pro podporu růstu vlasů. Pokud chcete vyzkoušet účinky této zázračné léčivky, můžete si doma vyrobit lopuchový prášek. Jeho příprava je velice jednoduchá.

Stačí, když usušený kořen lopuchu rozdrtíte v hmoždíři na jemný prášek. Ten pak uskladněte v dobře uzavíratelné sklenici a skladujte v chladu a nejlépe i ne na slunci. Lopuchový prášek je výborný při rekonvalescenci, protože posiluje organismus.

V tom případě ho užívejte 2krát denně na špičku kulatého nože po dobu 4 týdnů. Neuděláte chybu a uvidíte, že vám pomůže. Navíc nic nestojí!.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden