Nenechte se dusit tyranem!

Žijete spolu už dlouho, ale váš muž se náhle začne chovat jako pán světa a otravný tyran. A komanduje vás víc, než kdysi váš otec. Jak ale tohle zastavit?

Každé partnerství by mělo být o kompromisu. Měli byste si umět naslouchat, radit se a rozhodovat společně. Jenomže někdy milujete partnera tak moc, že nechcete vidět, jak se k vám chová. Až když se ocitnete skoro v roli pejska, který má poslouchat na slovo svého pána, najednou vám všechno dojde. Chce, abyste ho ve všem poslechla a vždycky bylo po jeho. Chvíli to snesete, ale pak se něco ve vás vzepře: Proč byste mu pořád měla ustupovat?  Někdy trvá celé roky, než pohlédnete pravdě do očí, vzepřete se a řeknete: Dost! Na začátku vám většinou imponuje mužská síla a sebejistota.

Náhle vám to dojde

To, že chlap umí všechno zařídit, na vše má jasný názor. Jakmile si vás ale omotá kolem prstu, začne se měnit. S postupem let se z něj může stát despota, který vás potřebuje ovládat. Nesnese odpor a chce, abyste ho poslouchala. Když dáte najevo svůj názor, následuje exploze vzteku. Připomíná vám to něco?

Nenechte se dusit!

Pokud nejste typ, kterému takové dušení vyhovuje, nedejte se. Jeho despotickou povahu ale bohužel nezměníte. Mužů, kteří chtějí ženu ovládat nebo nad ní mít navrch, je víc, než si myslíte. I ženy mají tendence své partnery řídit a vlastnit. Jestli chcete vztah zachovat, najděte manželského poradce a zkuste pracovat na změně. Jestli ale váš muž o změně chování slyšet nechce, raději z takového svazku co nejrychleji vycouvejte a zachovejte si svou vlastní sebeúctu.

reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden

reklama