Nenechte se už zaskočit jarní alergií

Klasická medicína definuje alergii jako nepřiměřenou odpověď imunitního systému na běžné látky z okolního prostředí, které by vám neměly vadit, ale vadí. Různé typy alergií se v posledních několika desetiletích staly doslova novodobou metlou lidstva.

Léčba bylinkami chce čas

Můžete být alergičtí na roztoče, na prach a pyl, na některé potraviny, a dokonce i na slunce a chlad. Pokud se chcete léčit pomocí bylinek, nebo alespoň zmírnit projevy alergie, musíte pochopit, že to chvilku potrvá.Terapie pomocí léčivých rostlin se totiž zaměřuje spíše na posílení lidského organismu, který se pak s alergií snáze vyrovná, než na zmírnění jejich projevů.

Starejte se o ledviny a játra

Jako u většiny ostatních onemocnění se nejprve musíte zaměřit na pročištění jater a jejich posílení.Právě játra totiž slouží, společně s ledvinami, jako filtr, který odchytává a zpracovává látky, jež lidské tělo vnímá jako nepřátelské. Pokud jsou játra přetížená, nedokážou škodlivé látky odstranit a ty se pak usazují v organismu.

Tím ho také velmi oslabují. Proto je důležité, abyste se o svá játra starali a pravidelně je detoxikovali. Rovněž je vhodné posílit činnost dalších orgánů, které mají za úkol zpracovávat potraviny, jež přijímáte, a vylučovat odpadní látky z těla.Například oslabeným ledvinám pomáhá vřes a jalovec.

Vyzkoušejte bylinkové koupele

Jako prevence před alergiemi skvěle fungují bylinné koupele, které jsou vhodné jako přírodní doplněk léčby. Pokud se vaše alergie projevuje ve formě kožních problémů, můžete vyzkoušet lázeň z pýru, lopuchu, měsíčku lékařského nebo listu kostivalu.

Pokud se alergie projevuje dýchacími obtížemi, použijte do koupelí květy černého bezu, dobromysli, modřínu, jitrocele, divizny a eukalyptu. Tyto bylinky totiž výborně regenerují dýchací ústrojí. Je třeba, abyste si v koupeli poleželi alespoň patnáct minut a snažili se udržovat stálou teplotu vody.

Pomůže třapatka i černý rybíz

Rovněž platí, že alergické projevy lze výrazně zmírnit posílením imunity. K tomu je vhodná zejména echinacea purpurea, což je jedna z odrůd třapatky nachové, a extrakt z pupenů černého rybízu.Nesmíte také zapomínat na důležitost čistého domácího prostředí, větrat, utírat prach a luxovat.

reklama
reklama