Nepodceňujte křečové žíly

Mnoho lidí se potýká s křečovými žilami, takzvanými varixy. Tyto problémy postihují daleko více ženy než muže. Proto jsme pro vás připravili několik tipů na bylinky, které vám mohou pomoci při léčbě projevů křečových žil.
Křečové žíly jsou nejčastějším postižením dolních končetin. Projevují se otoky, častými záněty a v některých případech i bércovým vředem. Špatné žíly svědčí o nemocných játrech a ned o s t a t k u e n e r g i e v organismu.

Svou roli může hrát i dlouhé stání, ortopedická vada, těhotenství, nadváha, kouření nebo třeba obyčejná zácpa. Pravidelné cvičení dělá zázraky Domácí léčba sice neumí odstranit křečové žíly, ale dokáže zmírnit potíže.

Pokud jste po práci hodně unavení, lehněte si na záda, zvedněte nohy do výšky a pořádně s nimi zatřepejte. Způsobí to odtok krve. Poklepávejte jednou nohou o druhou, nejprve patami, poté chodidly. Cvičte alespoň 5 minut.

Toto cvičení prospívá celému srdečně-cévnímu systému a je osvědčenou prevencí rozšíření žil. Zavolejte na pomoc bylinky Vyzkoušet můžete i bylinkové čaje. Třeb a ten, který dokáže posílit žilní stěny.

Pro jeho výrobu budete potřebovat 40 g kořene anděliky lékařské, 30 g krušinové kůry, 20 g komonice lékařské, 10 g kořene hořce žlutého. Všechny uvedené bylinky důkladně smíchejte, a pak 1 lžíci této směsi převařte ve 200 ml vody 15 minut, vyluhujte, sceďte a pijte 3x denně po dobu 1 měsíce.

Nebo můžete vyzkoušet směs z 1 čajové lžičky řebříčku obecného, slézu přehlíženého a listu smetanky lékařské. Vše pak přelijte 200 ml vroucí vody, 5 minut přikryté vylouhujte, sceďte a pijte 2 až 3 šálky před jídlem.

Vyzkoušejte léčivou koupel

Jako prevenci proti zánětu a křečovým žilám můžete použít i následující koupel. Do 4 l vroucí vody dejte velkou hrst čerstvé dubové kůry, hrst přesličky rolní, 100 g cibule, 2 lžíce pelyňku pravého.

Vše vařte 10 minut, pak slijte do kbelíku, dolijte vodou a přidejte 2 lžíce soli. Nohy koupejte 20 minut. Potom je opláchněte studenou vodou a v žádném případě neutírejte. Pak si lehněte, nohy podložte do výšky a pár minut odpočívejte.

.

reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden

reklama