Nesmělý buldozer nejen dívčích srdcí

Trojice Šimek – Sobota – Nárožný! Koho by nedonutili na Silvestra plakat smíchy?

Vypadal jako by ani neuměl do deseti počítat, přesto zvládal i charakterní role. Jeho ale nejvíc lákal divákův smích. Na ženy měl zvláštní patent. Málokterá slavnému komikovi odolala.

Většinou si ho vybavíme jako lehce natvrdlého koktavého chlapíka z filmů a scének ze sedmdesátých a osmdesátých let. V soukromí ale působí spíše jako vážný člověk. Už na DAMU uměl hrát i charakterní role, jeho parketou se ale stala komika, především autorská, založená na vlastních textech a improvizaci. Luděk Sobota (78) celé svoje dětství prožil na Žižkově. Na přání rodičů vystudoval dopravní průmyslovku, ale stále pokukoval po umělecké dráze. Rozhodl se podat si přihlášku na DAMU a na druhý pokus se tam dostal. Hrál vážné role, ale úplně se v nich prý necítil. Jeho profesor Ota Sklenčka (†73) ho nabádal, že seriózní úlohy zvládá dobře, tak proč chce dělat

Zbývá vám 86% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden