Můj čas na kafíčko

Nevěra jako pomsta?

Trápíte se tím, že vás partner podvedl? Přemýšlíte, jestli je dobré oplatit nevěru nevěrou? A má vůbec smysl oplácet zrovna zahýbání stejnou mincí?

Některé ženy, jež byly v dlouhodobém vztahu nevěrné, říkají, že se pro nevěru rozhodly jen proto, aby si s partnerem „srovnaly účty“. Ať už k „oplacené“ nevěře dojde kvůli pobláznění, nebo v duchu „oko za oko, zub za zub“, časem se dostaví vystřízlivění.

Po prvotní jízdě na obláčku a opadnutí euforie, že jste pro někoho opět krásná, přitažlivá a zajímavá, se často dostavují výčitky svědomí. Žádná nevěra se totiž neobejde bez lží. Mimo to do každého vztahu investujeme čas, energii a mnohdy i finance, které pak mohou scházet jinde a obvykle i scházejí.

Může nevěra vztah zpevnit?

Je namístě ujasnit si, zda jste schopna toto ustát, zda jste připravená případně riskovat i ztrátu rodiny. Někdy překonaná nevěra vztah krátkodobě posílí, znovu nastartuje a oživí.

Oba partneři si mohou uvědomit, že jim na protějšku záleží. Pak mohou třeba začít na pošramoceném vztahu pracovat, zlepšovat jej a odpustit si. Chce to ale vnitřní sílu a jasný záměr.

Problémy se vyřeší jen zdánlivě

Není radno spoléhat na to, že nevěra, třeba i v podobě nezávazného úletu, vyřeší problémy v manželství. Ty mohou dát do pořádku, třeba i za pomoci odborníka, pouze oba zúčastnění. Nevěra do vztahu vždy zaseje nedůvěru, strach, hořkost, bolest a mnohdy odcizení.

Vyrovnat se s ní, zhojit rány a časem třeba i zacelit jizvy je nesmírně těžké, proto je namístě otázka, zda opravdu chcete právě tento typ chování převzít. Neriskujete tím, že vám bude opět oplaceno stejnou mincí?

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden