Nevěru zahalují mýty

Když vás chlap podvede, je to, jako když vám vrazí dýku přímo do srdce. O nevěře koluje spousta zkreslených představ. Tady jsou ty nejčastější fámy!

Podle psychoanalytiků je nevěra podvědomou revoltou vůči původnímu partnerovi. Představte si ale muže, který je v manželství s klidnou, solidní ženou. Z ničeho nic se vášnivě zamiluje do kolegyně, která je mladší, nemá žádné závazky, je divoká a vidí v něm poloboha.

Neznamená to, že by i on chtěl žít takový nespoutaný způsob života, ale fakt, že objevil tu část sebe, kterou dosud neměl možnost otevřít. Každý protějšek zrcadlí něco skrytého, co v sobě máme i my sami.

Muži chtějí sex a ženy lásku

Jedna z nejrozšířenějších pověr. Pravda je taková, že ženy i muži mívají různé emocionální a sexuální potřeby. Záleží na každém, co potřebuje. Ženy jsou často vnímány jako ty, jež se obětují pro rodinu, a pokud tak některá neučiní, je hned vnímána jako špatná matka.

Zažívat sexuální vzrušení, když vám v hlavě neustále jede seznam povinností, zní jako nemožný úkol. Možná proto si také ženy nemohou dovolit projevovat své vášně tak uvolněně, jak by si někdy přály.

Chlap podvádí, když není spokojený

Na každém vztahu můžete najít nějakou chybu. Už kvůli tomu, že ho tvoří nedokonalí lidé, a ne roboti. Podle psychologů ale motivací pro nevěru nejsou nedostatky, nýbrž hluboký vnitřní konflikt, který nemá s protějškem podvádějícího člověka nic společného.

Často zahýbá i partner, jenž vůbec neplánuje svůj původní vztah opustit. Důvod není ten, že se chlap nudí, ale to, že si v sobě dosycuje ženský zájem a tím si něco kompenzuje.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden