Nevěsta se vdávala v pomalovaných šatech

Zpráva o rozvodu hereckého páru Saši Rašilova a jeho manželky Vandy Hybnerové (50) v roce 2014 doslova otřásla českým showbyznysem. Není divu, vždyť ti dva patřili přes dvacet let k nejstabilnějším hereckým párům u nás.

Neměli ani na nájem

„My jsme si s mužem od začátku prošli tím, že jsme neměli na nájem, všechno jsme budovali spolu a velice často jsme měli na věci stejný názor,“ řekla před lety herečka.

I proto jejich přátelé a známí věřili, že manželství, ve kterém se narodily dvě dcery, slavnému páru vydrží i nadále. Pak se ale zřejmě stalo něco, co cesty Vandy a Saši navždy rozdělilo.

„Nebyl v tom nikdo třetí ani z jedné strany,“ prohlásil později poněkud tajemně Rašilov. Navzdory těmto slovům se však herec na veřejnosti začal velmi brzy ukazovat s novou přítelkyní.

Tehdy se jednalo o Věru Miťkovou (38), jejíž jméno figurovalo ve firmách s milionovým majetkem, které se zabývají nemovitostmi a zařizováním interiérů.

Vyměnila ho za boháče

Už v květnu 2015 se ale vědělo, že je Rašilov opět sám. Věra ho totiž vyměnila za izraelského podnikatele Michu Leinwanda, a dokonce to oznámila na svém profilu na sociální síti.

Sašovi tak zřejmě zůstaly staly jen oči pro pláč a jméno bývalé milenky, které si předtím nechal poněkud neprozřetelně vytetovat na paži. Později se ale ukázalo, že sympatický herec patrně dlouho netruchlil.

Ještě v létě téhož roku byl vídán ve společnosti podstatně mladší herečky Lídy Němečkové (32), dnes už Rašilovové. „Byli spolu na dovolené, aby ho Lidka přivedla na jiné myšlenky, když zjistil, že se jeho bývalá milenka Miťková vdala,“ řekl novinářům zdroj z hercova okolí.

Udělá pro ni všechno na světě

Později se ukázalo, že vztah s Lídou nebyla žádná krátkodobá aférka. Saša se znovu cítil jako zamilovaný puberťák a vůbec mu nevadilo, že jeho nová partnerka patrně nemá kvůli vlastní práci příliš času na vaření.

„K večeři si s sebou nesl jídlo v krabici od Vietnamců,“ prozradil očitý svědek, který herce viděl, jak se vrací domů z natáčení.

Brzy se také šuškalo, že se herec vedle své nové partnerky od základů změnil. Aby dokázal, že si její lásku zaslouží a udělá pro ni cokoli, přestal na její přání doslova ze dne na den pít.

Svůj žal utápěl v alkoholu

A to se jeho přátelé ještě přednedávnem obávali, že má Rašilov nakročeno k pořádnému maléru. Po rozvodu s Hybnerovou se prý setkával s pochybnými lidmi, měl podivné známosti a svůj žal utápěl v alkoholu.

Dokonce se prý musel obrátit na specialistu. „Dostal jsem se do bodu, kdy jsem si musel přiznat, že nejsem schopen si sám pomoci. Pomoc jsem nakonec našel u psychoterapeuta,“ přiznal tehdy otevřeně herec novinářům.

Pak se s ním naštěstí udála velká změna. Právě vedle Lídy prožíval šťastné a zamilované období. Jenže jeho mladé přítelkyni skutečně vadilo, že herec příliš pije.

I proto se Saša rozhodl s alkoholem úplně skoncovat. „Udělal bych všechno na světě, aby byla šťastná,“ prozradil herec. Brzy bylo vidět, že Sašovi abstinence prospěla.

Jeho přátelé byli dokonce přesvědčeni, že Lída, která během své dosavadní kariéry vystupovala ve Strašnickém divadle, Studiu DVA a zahrála si i po boku Ornelly Koktové (26) v klubu Meet Factory, dokázala vrátit Sašu zpátky do života.

Začal mluvit o svatbě

Když se pak ukázalo, že Lída čeká miminko, bylo jasné, že se Sašovi skutečně blýská na lepší časy. Na první pohled zářil štěstím a z vyhlídky na to, že bude potřetí otcem, byl doslova nadšený.

To, že bere svůj nový vztah vážně, dokazoval i fakt, že zamilovaný herec začal hovořit o svatbě. Když v létě 2017 porodila Lída holčičku Marušku (1), Saša její narození ještě měsíc před novináři skrýval.

Jenže takové novinky se dlouho utajit nedají, a tak se vše provalilo, když jeho partnerka přišla i s kočárkem na focení vlasové proměny, kterou Saša podstupoval.

„Ano, je to tak. 20. července se nám narodila dcera Marie,“ přiznal trojnásobný tatínek. To už bylo jasné, že je svatba doslova na spadnutí. V létě následujícího roku pak následoval obřad na Valašsku.

Lída a Saša si své ano řekli v kostele v Bratřejově, tedy na stejném místě, kde na jaře nechali pokřtít svou dceru. Za svědky šli novomanželům Václav Rašilov (43) a herečka Jana Pidrmanová (34).

Veselky se účastnilo přes sto šedesát svatebčanů, které nevěsta překvapila nádhernými šaty, na jejichž návrhu se sama podílela.

Nařasenou širší sukni zdobily nápisy z českých slov láska nebo anglických love či amore. To ženich se na rozdíl od Lídy držel poněkud při zdi. Pro svůj již druhý svatební den zvolil světle šedý oblek.

Odstěhovali se do přírody

Šťastní novomanželé později prozradili, proč si vybrali právě půvabné Valašsko, které je tak daleko od jejich současného domova. Nejenže odtamtud pochází Lída, ale i Saša si tento krásný kraj zamiloval již v dětství, když tam jezdil ještě s rodiči.

K venkovu má prý herec odjakživa kladný vztah, a proto již několik měsíců předtím i s Lídou a malou Maruškou změnil adresu. „Chci být víc v přírodě, koukat na nebe a mít kolem sebe zeleň.

To se mi ve městě nedostávalo,“ řekl pak šťastný tatínek novinářům. A přidal dojmy ze svého čerstvého otcovství. Saša je zřejmě vzorný partner, protože se o svou třetí dceru klidně sám postará: „Trochu na mateřské jsem.

Lída se pomalu vrací k práci a má svoje koníčky, aby se doma nezbláznila, takže se o starost o Marušku dělíme,“ tvrdil přesvědčivě pyšný otec.

Má celoživotní trauma z pračky

Dokonce se pochválil, že v jejich domácnosti není nic, co by jako novopečený otec a manžel nezvládl. Tedy až na pračku, to je prý jeho celoživotní trauma.

„Už kdysi jsem nabyl přesvědčení, že nejlepší je, když na prádlo chlap vůbec nesahá. Vždyť není možné se v tom zorientovat!“ vyprávěl s úsměvem Rašilov, který si potrpí na útulnou domácnost.

„Všechna klišé, která k teplu rodinného krbu patří, jako naklizeno, navařeno, uvařeno, zapálená svíčka, všechna mám rád,“ přiznává herec. Zároveň ale dodává, že když některá z vyjmenovaných věcí chybí, nic se neděje.

„Dokážeme si říct: Dneska už na všechno kašlem. Pojď, uděláme si kafe a budeme si povídat,“ pochvaluje si dnes spokojený Saša. Snad jejich příběh vydrží déle, než se zdálo na začátku.

reklama
reklama